Krása a módaPleť

Triky, jak nakupovat kosmetiku levně a výhodně

Triky, jak nakupovat kosmetiku levně a výhodně

Kosmetika se stala neodmyslitelnou součástí života každé ženy. Její nakupování však může být dosti nákladné, obzvláště potrpíte-li si na vybrané luxusní značky. Existuje ovšem mnoho triků a strategií, které vám pomohou ušetřit peníze a i přesto získat kvalitní produkty za výhodné ceny. V dnešním článku vám několik tipů představíme a poradíme, jak nakupovat kosmetiku levně a výhodně.

Slevy a akce v drogeriích – kamenných i na internetu

Chcete-li ušetřit na vybraných produktech, pak rozhodně pravidelně sledujte reklamní letáky, které vám přijdou do schránky. Pokud jste zastánce modernějších technologií a klasické papírové letáky odmítáte, pak si nenechte ujít webové stránky vašich oblíbených obchodů a drogerií. Skvělým řešením, kde sledovat aktuální slevy a akce, jsou také sociální média kosmetických značek nebo přímo drogerií. 

Sledujte slevy a akce na kosmetiku
Sledujte slevy a akce na kosmetiku

Nakupujte v online drogeriích

Máte svou oblíbenou kosmetickou značku nebo drogerii? Mrkněte na internet, určitě budou mít i svůj e-shop. Nakupování kosmetiky online přitom může být výhodné, protože často najdete více možností za lepší ceny. Navíc můžete porovnávat recenze a hodnocení produktů od jiných zákazníků přímo ve svém mobilu, tabletu nebo na počítači.

Přihlaste se k newsletterům a hledejte promo kódy

Mnoho obchodů a značek posílá slevové kódy a exkluzivní nabídky svým odběratelům nebo předplatitelům newsletteru. Stačí se přihlásit a budete mít přehled o aktuálních slevách. Často vám však do mailu přijde i nabídka slevy, koupě výhodnějšího balíčku nebo dárky k nákupu určitých produktů.

  • Podobně funguje věrnostní program: Pokud často nakupujete produkty určité kosmetické značky, zjistěte, zda nemají věrnostní (loyalty) program. Tímto způsobem můžete sbírat body nebo získávat slevy na další nákupy.
Přihlaste se k newsletterům a získejte slevové kódy
Přihlaste se k newsletterům a získejte slevové kódy

Vyberte si vhodnou dobu k nákupu – nejlepší je konec sezóny

Většina značek aktualizuje svou nabídku kosmetiky s příchodem nové sezóny. V tuto dobu můžete zakoupit produkty ze sezóny minulé za nižší ceny. Nebudete mít sice jako první to nejlepší zboží z nabídky, zato však můžete tímto způsobem ušetřit i tisíce korun.

Nakupujte výhodné balíčky a sety

Mnoho značek nabízí balíčky s více produkty za nižší ceny, než kdybyste se rozhodli zakoupit jednotlivé produkty samostatně. I toto je skvělý způsob, jak ušetřit při nákupu kosmetiky. Navíc takto získáte celý set produktů od vybrané značky, které se zpravidla svými účinky doplňují. Můžete tak docílit i lepších výsledků v rámci péče o vaši pleť nebo tělo.

Nakupujte udržitelně aneb kosmetika bez obalu

Myšlenka nulového odpadu je lákavá nejen pro samotné výrobce, ale i pro spotřebitele. Jednou z největších značek, jež u nás prodává kosmetiku bez obalu, je britský Lush. K menším značkám, které šetří na obalech nebo je používají znovu, se pak řadí třeba česká Naturinka, slovenská Ponio či Caltha z Moravy.

Nekupujte čerta v pytli, vsaďte na zkušební vzorky

Předtím, než investujete do plné velikosti produktu, zkuste si pořídit vzorek nebo vzorkovací balíček. Často si stačí zboží vyžádat na pokladně, na informacích nebo prostřednictvím formuláře na internetu. Tato malá balení vám umožní otestovat produkt a zjistit, zda vám sedí, aniž byste museli platit za produkt běžné velikosti, který by vám třeba nakonec nesedl.

Vyžádejte si vzorky kosmetiky
Vyžádejte si vzorky kosmetiky