Krása a módaVlasy

Střih podkova postup: 3 hlavní body jak se stříhá a její historie

Střih podkova postup: 3 hlavní body jak se stříhá a její historie

Zajímá vás, jak se vytváří všem dobře známá podkova? Nemyslíme tu u koně, ale účes, který nosí ženy po celém světě. Přinášíme vám přesný postup k vytvoření podkovy a zároveň její historii a rady komu sedne.

Postup k vytvoření podkovy

Tento účes vyžaduje profesionála, jelikož v průběhu stříhání každé zaváhání, může být katastrofální. Takže doporučujeme navštívit kadeřníka, který bude vědět co a jak. Sice vaši peněžence bude smutno, ale věřte, že to za to stojí. Kadeřnice rozdělí vaše vlasy na polovinu a začne stříhat vlasy na zadní straně hlavy, postupně směrem dopředu. Začíná se ze spodu a jde se postupně nahoru. Na horní části hlavy vytváří tvar podkovy. Po dokončení tvaru si prověřuje, zda vše je v pořádku a nikde nic netrčí.

Komu sedne podkova

Lichotí mnoha tvarům obličeje. Zvláště dobře může sedět na obličejích s oválným tvarem, protože tento tvar často lichotí různým účesům. Ale i tento účes může být přizpůsoben různým tvarům obličeje, pokud je správně proveden. Vypadá dobře na různých typech vlasů, od rovných po kudrnaté. Uvolněnější a vlnité vlasy dodají účesu trochu měkčí a romantický vzhled, zatímco rovné vlasy zdůrazní jeho symetrický a precizní tvar.

Základní rysy podkovy

  • Má charakteristický tvar, který vytváří oblouk podobný podkově na vrcholu hlavy.
  • Je vhodný jak pro formální, tak i pro neformální události.
  • Jde o krátké mikádo, které může být buď rovné nebo vlnité.

Historie

Získal na popularitě během 20. let 20. století, aneb období známé jako éra „Charlestonu“. V této době se ženy odvážily stříhat své vlasy krátce a experimentovat s novými účesy, které zahrnovaly i účes podkovu. Další vlnu zažil v 60. a 70. letech, kde podkova byla brána jako retro účes. V současnosti se opět dostal do popředí a mnoho celebrit ho začalo nosit.