Krása a módaMóda

3 Nejlepší podzimní bundy pro seniorky: Potěší, zahřejí a zaujmou

3 Nejlepší podzimní bundy pro seniorky: Potěší, zahřejí a zaujmou

Starší dámy obvykle fandí spíše elegantnímu stylu a rády si oblékají kabáty. V deštivých podzimních dnech však určitě ocení i nepromokavou bundu. I ta může být ostatně ušita v elegantním stylu. Poradíme vám, jaké podzimní bundy se hodí pro dámy po šedesátce.

Softshellová bunda v prodloužené délce

Do podzimních plískanic je asi nejvhodnější softshellová bunda podšitá fleecem. Starším dámám doporučujeme volit prodlouženou délku (bunda pak připomíná kabátek) a střih, který obepíná tělo. Oversized bundy nejsou pro ženy 60+ příliš vhodné.

Barvy mohou dámy zvolit klasické podzimní, velmi moderní je letos i barva černá. Softshellovou bundu nebo kabátek je vhodné kombinovat s trochu sportovnějšími a ležérnějšími kousky. K bundě můžete obléknout třeba klasické džíny a kožené kotníkové boty.

Prošívaná bunda

Mnoho žen nosí na podzim prošívané bundy. Ty sice krásně zahřejí, ale ne na každém typu postavy vypadají dobře. Pokud přeci jen prošívanou bundu chcete nosit, musíte pamatovat na několik pravidel.

Prošívaná bunda přidává kila. Tento typ bund rozhodně nesluší ženám, které mají problémy s nadváhou. Avšak i štíhlé dámy by si měly dávat pozor. Prošívaná bunda by vždy měla být jediným objemnějším kouskem v outfitu.

Tip pro vás: Prošívaná bunda s kapucí působí sportovně, do města tedy volte spíše bundu, která kapuci nemá. Mít však může třeba kožešinu.

Speciálně upravená bunda pro osoby s omezenou hybností

Starší dámy s omezenou hybností určitě ocení bundu, která má postranní zipy po celé délce obou boků, případně i na rukávech. Zipy lze zcela rozepnout a bundu tak snáze obléknout. Práci má usnadněnou především pečující osoba, která s oblékáním bundy pomáhá.

Tyto speciálně upravené bundy jsou samozřejmě k dostání v nejrůznějších velikostech, designech a barvách.