KrásaMóda

5 trendů v oblasti krásy a módy pro starší ženy

5 trendů v oblasti krásy a módy pro starší ženy

Buďte letos in navzdory pokročilému věku. Přinášíme 5 největších trendů z oblasti dekorativní kosmetiky, péče o pleť, manikúry, vlasových odstínů a také šperků.

1. Lesklé vinylové rtěnky

Matné rtěnky a balzámy, které byly v popředí v minulých dvou letech, jsou v roce 2023 passé. Podle vizážistů jsou letošním trendem lesklé a vyjímečné odstíny jako červená, oranžová, fialová, růžová, případně tlumenější tóny do šeda a hnědé. 

2. Svěží pleť jako “nový” make-up

Nadále můžeme počítat s oblibou minimalistického a přirozeného make-upu, který byl trendy již v minulém roce. Letošní rok bude ve znamení zdravé a svěží pokožky, jak uvádí magazín Glamour. Odborníci radí, abyste se odpoutala od honby za dokonalou pletí ve prospěch kvalitní péče a výživy. “Neexistuje žádná účinná náhrada za pravidelnou a důslednou pleťovou péči.“ Vhodné je vybírat jemné hydratační přípravky, které zároveň obnovují přirozenou kožní bariéru. Ústředními složkami by měly být ceramidy a probiotika.

3. Dokonale leštěná manikúra

Co se týče nehtových trendů, Vogue uvádí, že trendy budou třpytivé a metalické laky nebo manikúra s drahokamy a jinými ozdobami. Zároveň ale upozorňuje, že vrcholným tónem v roce 2023 bude především dokonale vyleštěná manikúra. Odborníci upozorňují, že je nutné nepodcenit důležitou úpravu nehtů před samotnou aplikací laku. “Není nic horšího než dokonalá barva promarněná na neupravených nehtech,“ říká nehtový umělec Tom Bachik pro Vogue.

4. Vlasy v hřejivých tónech

Letošní trendy v barvě vlasů navážou na již loni velmi oblíbený měděný odstín. Podle Glamour je důvodem obliby jeho velká variabilita: “Měděná barva není jeden odstín pro všechny. Ve skutečnosti existuje několik možností, které doplňují téměř každý tón pleti, takže se najde ta pravá pro každého.“ Další populární barvou bude letos kaštanová, bronzová a “jasnější tóny vetkané do intenzivní hnědé barvy”. 

5. Výrazné a osobité šperky

Nebojte se svůj vzhled podtrhnout výraznými a originálními šperky. Právě takové kousky totiž budou letos v kurzu. Časopis Harper’s Bazaar zmiňuje masivní náramky jednoduchého stylu, zvyšující se popularitu barevných kamenů, zejména zelených smaragdů, a originálních dlouhých náušnic. Nevšedním materiálem ve šperkařství je stále oblíbenější smalt. Dalším žhavým trendem na rok 2023 je vrstvení smíšených kovů, které vám zajistí moderní vzhled.