KrásaMóda

Jak nosit tenisky k šatům: Trend roku 2023

Jak nosit tenisky k šatům: Trend roku 2023

Když se řekne tenisky, každému se vybaví sportovní oblečení nebo oblečení pro volný čas. Tenisky jsou však vhodnou volbou i k šatům. Jedná se totiž o obuv, která je velmi rozšířená. Oblibě se těší u každé věkové kategorie. I když jejich prioritou měly být sportovní účely, brzy se začaly nosit nejen ke klasickým kalhotám, ale také k sukni či šatům.

Jak nosit tenisky k šatům?

Kombinace šatů a tenisek se drží na módním žebříčku již delší dobu. Rozhodně by neměla chybět ani v trendu roku 2023. Tvar tenisek je potřeba uzpůsobit střihu šatů. K bavlněným šatům šitým na tělo jsou vhodné tenisky v elegantním tvaru – užší a nižší. Milujete-li šaty oversize nebo maxi střihu, pak si můžete dovolit obout tenisky mohutnějšího vzhledu, které jsou třeba na platformě. Takové kousky se hodí také k šatům delšího střihu, v délce do poloviny lýtek nebo až ke kotníkům. Tenisky na klínku se hodí k šatům nad kolena, dokonale tak doladí outfit a dodají mu šmrnc. Pokud budete oblékat šaty výraznějších vzorů, sáhněte do nabídky tenisek jednobarevných. K jednobarevným šatům si zase klidně obujte tenisky výraznějších barevných kombinací.

Barevné tenisky – dobrá volba pro každého

Nebojte se barev, vždyť svět není jen černo-bílý. Barvy zahánějí nudu všedních dnů a fantazii se meze nekladou. Zvolit můžete jednolitou barvu nebo kontrasty. Obléknete-li si jednobarevný outfit, pak jej právě barevné tenisky dokonale doladí.

Bílá je klasika

Pořídíte-li si bílé tenisky, hlídejte si, aby byly stále čisté. Kombinovat je můžete s jakýmkoli outfitem. Může být v jedné barvě nebo barevný. Díky tomu, že jsou bílé tenisky univerzálním kouskem, stále se těší velké oblibě. Ať si vyberete jakoukoli barevnou kombinaci oblečení, bílé tenisky se hodí ke každé variantě. Bílou barvu tenisek totiž sladíte s téměř čímkoli. Jedná se o minimalistické kousky, které však váš look nerozzáří. Dávají jim přednost především ti, mají raději střídmější barvy a outfity méně nápadným. Přesto by tyto kousky neměly chybět v žádném botníku.