DalšíKrásaVlasy

3 střihy pro jemné vlasy a kulatý obličej, které budou moderní pro letošní Velikonoce

3 střihy pro jemné vlasy a kulatý obličej, které budou moderní pro letošní Velikonoce

Jemné vlasy a kulatý obličej nejsou příliš šťastnou kombinací. Řídké a jemné vlasy působí zplihle a postrádají objem. Kulatým tvářím pak nevyhovuje úplně každý styl účesu. Je tedy potřeba dát si pozor na to, abyste k baculatému obličeji nevhodně zvoleným účesem nepřidali kila navíc.

Kratší střih je slušivější

Co se jemných vlasů a baculatého obličeje týče, je zbytečné trvat na vlasech delších než po ramena. U jemných vlasů budete komplikovaně cílit na objem. Řešením by bylo vlasy natočit a sprejem zafixovat. To je ale náročné na čas i na kvalitu vlasů. Kdyby byla tato úprava častá, vlasy by vám nejspíš nepoděkovaly. Dlouhé rozpuštěné vlasy pak k baculatému či kulatému obličeji moc nejdou. Slušivý může být cop na stranu. Ale ten také nebudete chtít nosit každý den. Potom nezbývá, než vlasy zkrátit po ramena. Ještě lépe je vlasy postupně sestřihnout kolem obličeje.

Objem a asymetrický sestřih

Majitelky oválného obličeje se naopak vůbec nemusí bát stříhat vlasy více než po ramena. Krátké mikádo s asymetricky střiženou ofinou nebo dokonce vlasy po uši a hravá střapatost by jim mohla slušet. Každý kadeřník těmto ženám poradí vlasy sestupně sestříhat nezávisle na jejich délce. Postupný sestřih vlasům přidá přirozený objem.

Nebojte se ofiny nebo patky

Kulatý obličej je potřeba opticky zúžit. Proto vsaďte na ofinu, patku nebo vlasy sestříhané do obličeje. Tyto triky totiž odvedou pozornost od kulatosti obličeje, který bude tímto působit opticky delší. Kulatému obličeji sluší prostříhaná vrstvená ofina. U ofiny si můžete ponechat delší prameny vlasů po stranách, které zakryjí širší lícní kosti. I patka na stranu nebo šikmo střižená krátká ofina efektivně odvede pozornost od širšího obličeje. Ofina vám zároveň pomůže měnit styly účesů. Klidně si s ní můžete dovolit i cop. To by bez ofiny moc nešlo, protože ulíznutý culík nebo drdol není pro širší obličej tím pravým ořechovým.

Co by vám mohlo ještě pomoct?

Na úpravu kratších vlasů využijete tak zvané kulmo-fény, které pomohou natočit vlasy směrem, kterým potřebujete. Nejspíš se neobejdete ani bez kvalitních tužících pěn a laků. Opticky by obličej mohl zúžit i světlejší melír ve vlasech. Kulatý obličej opticky zúží také stínování bronzerem kolem spánků a rozjasnění středu obličeje, čímž odvedete pozornost od širších líček.