Další

Jak si užívat života po 50

Jak si užívat života po 50

Oslavila jste padesáté narozeniny a přepadla vás deprese? Nezoufejte, život po padesátce nekončí, naopak. Využijte svých zkušeností, znalostí, finančních možností a také volného času, a užívejte si. Máme pro vás několik tipů, co můžete dělat.

1. Cestujte a poznávejte svět

Cestujete ráda? Vydejte se na druhý konec světa, do sousední země nebo třeba jen na Šumavu. Záleží jen na vás, na co máte chuť a odvahu. Pokud nemáte s kým vyrazit, nevadí. Cestovní kanceláře nabízejí spoustu pobytů pro jednotlivce.

Tip pro vás: Nechcete jet sama? Vezměte s sebou kamarádku nebo se s nějakým náruživým cestovatelem či cestovatelkou seznamte na internetu. Jednou z možností jsou i seznamovací zájezdy pro nezadané.

Najděte si nový koníček

Nikdy není pozdě naučit se nový jazyk, hrát na piano nebo řídit motorku. Zamyslete se. Existuje něco, co jste vždy toužila udělat, ale ani jste to nezkusila? Pusťte se do toho teď. Přihlásit se můžete na Univerzitu třetího věku, kurz akvarelu nebo se jen pustit do zahradničení.

Buďte užitečná!

Děti už odrostly, manžel odešel a vy máte pocit, že vás nikdo nepotřebuje? Najděte někoho, kdo vás potřebovat bude. Můžete se starat o vnoučata, občas nakoupit starší sousedce a nebo číst dětem v nemocnici pohádky.

Knihy, hudba a filmy

Napište si seznam všech knížek, které byste si chtěla přečíst nebo filmů, které chcete vidět. Až bude o víkendu celý den pršet a vy nebudete vědět, co dělat, hned máte program. Výhodou knížek a filmů je i to, že vás přivedou na jiné myšlenky.