Recepty

Tip na luxusní nedělní dezert: Tímto okouzlíte návštěvu

Tip na luxusní nedělní dezert: Tímto okouzlíte návštěvu

Luxusní nedělní dezert je skvělý způsob, jak udělat dojem na svou návštěvu a ukázat jim své kulinářské schopnosti. Pokud hledáte nápad na dezert, který bude nejen lahodný, ale také elegantní a sofistikovaný, pak je tiramisu tou správnou volbou.

Tiramisu je italský dezert, který se skládá z vrstev mascarpone, kávy a savoiardi sušenek (ladyfingers). Tento dezert se často podává na různých oslavách a slavnostních událostech a jeho chuť i vzhled dokáže okouzlit každého gurmána.

Zde je jednoduchý recept na tiramisu, který zvládne připravit každý:

Suroviny:

 • 500 g mascarpone sýru
 • 4 velká vejce
 • 100 g cukru
 • 24 savoiardi sušenek (ladyfingers)
 • 300 ml silné kávy
 • 2 lžíce rumu nebo brandy
 • kakao na posypání

Postup:

 1. Oddělte bílky od žloutků a ušlehejte bílky do tuha.
 2. V další misce ušlehejte žloutky s cukrem do světlé a krémové konzistence.
 3. Přidejte mascarpone a dobře promíchejte.
 4. Opatrně vmíchejte ušlehané bílky do směsi.
 5. Smíchejte kávu s rumem nebo brandy.
 6. Do menšího pekáčku (nebo do jednotlivých pohárů) položte na dno savoiardi sušenky a namočte je v kávě.
 7. Nalijte na sušenky polovinu směsi z mascarpone.
 8. Položte druhou vrstvu namočených savoiardi sušenek a přidejte zbylou směs z mascarpone.
 9. Dejte tiramisu do lednice a nechte ho ztuhnout minimálně na 2 hodiny.
 10. Před podáváním posypte tiramisu kakao.

Přizpůsobte si svoje tiramisu: Kakao, ovoce nebo klasika s mascarpone?

Tiramisu je dezert, který si lze přizpůsobit svému vkusu. Můžete přidat například kakao do směsi s mascarpone nebo zkusit některou z variant s ovocem, jako jsou třešně, jahody nebo maliny. Důležité je však dodržet poměry surovin, aby mělo tiramisu správnou konzistenci a chuť.

Celkově lze říci, že tiramisu je dokonalým dezertem pro speciální příležitosti a slavnostní události. Jeho lahodný a sofistikovaný vzhled dokážou okouzlit každého a navíc se jedná o poměrně snadno připravitelný dezert. Pokud máte návštěvu nebo plánujete slavnostní večeři, tak tiramisu rozhodně stojí za zvážení.

Tiramisu: Připravte si ho dopředu a podávejte s italským vínem pro dokonalou chuťovou kombinaci.

Další výhodou tiramisu je, že se dá připravit dopředu a uložit do lednice. To znamená, že nemusíte být v kuchyni až do poslední chvíle a můžete se v klidu věnovat hostům. Pokud si přejete, můžete také připravit tiramisu v menších skleničkách, což vypadá velmi elegantně a hosté si mohou sami nabrat.

Pokud chcete tiramisu podat jako opravdovou pochoutku, můžete k němu nabídnout kvalitní italské víno, jako je například Amarone nebo Chianti Classico. Toto víno dokáže dokonale doplnit chuť tiramisu a vytvořit tak skvělou kombinaci.

V závěru lze říci, že tiramisu je skvělým tipem na luxusní nedělní dezert, který okouzlí každou návštěvu. Je to jednoduchý a elegantní dezert, který se dá snadno připravit a vypadá skvěle na každém stole. Takže neváhejte a vyzkoušejte tento skvělý recept na tiramisu a ukažte svým hostům, jak výborný kuchař či kuchařka jste.