ReceptyZdraví

3 obědy do krabičky plné bílkovin, které připravíte do 30 minut

3 obědy do krabičky plné bílkovin, které připravíte do 30 minut

V dnešní hektické době hledáme chutné a zdravé možnosti stravování, které nám zaberou co nejméně času. A příprava vlastních jídel do krabičky je zrovna skvělým způsobem, jak zajistit, aby byl náš jídelníček vyvážený a plný potřebných živin. Chybí vám inspirace? Čtěte dále. Dnes pro vás máme 3 recepty na obědy do krabičky, které jsou nejen bohaté na bílkoviny, ale navíc je zvládnete připravit rychle do do 30 minut.

Půlhodinku na vaření si najde každý

Neodkládejte už další přípravu jídla do krabičky na příští týden. Obědy ve fastfoodu nebo meníčka v restauraci vás nejen přijdou draho, ale navíc v takovém případě o vyváženém jídle nemůže být řeč. O to více, pokud chcete zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu, je důležité přípravu jídla nepodcenit. Ušetřete si čas i prázdné kalorie a začněte si obědy do krabičky připravovat už dnes. Zabere vám to minimum času a v konečném důsledku i ušetříte.

ženy v kuchyni
Pokud vás vaření samotnou nebaví, přizvěte kamarádku a připravte si jídlo do krabičky společně

3 obědy do krabičky – vyberte si podle své chuti

S těmito recepty můžete snadno a rychle připravit vyvážené obědy do krabičky, které vám poskytnou dostatek bílkovin a energie na celý den. Buďte kreativní a přizpůsobte si recepty podle svých preferencí a potřeb.

#1 Těstoviny na tisíc způsobů – vynikající řešení, které nezklame

Těstovin existuje nespočet druhů, a přitom jde o skvělou variantu, jak svůj jídelníček naplnit zdravými sacharidy. Některé těstoviny, jako například luštěninové, jsou dokonce bohaté i na bílkoviny. Vybírejte si takové druhy, které vám zalichotí i svým tvarem, na jídlo se pak budete i více těšit. Můžete je připravovat na studeno i klasicky teplé, různě zapékat nebo míchat s omáčkami. 

  • Jaká jídla vyzkoušet? Zkuste zapečené těstoviny s kuřecím masem, těstovinový salát, těstoviny z červené čočky s boloňskou omáčkou nebo třeba těstoviny se sýrovou omáčkou a masem dle vašeho výběru.

#2 Plněné tortilla wrapy – rychlovka s minimemem práce

Pšeničné nebo celozrnné wrapy jsou ideální volbou, pokud se fastfoodu jen tak nechcete vzdát. Tohle jídlo, které navíc zvládnete připravit během pár minut, výrazně napodobuje některé pokrmy z oblíbeného rychlého stravování, což pro vás může být dobrý oslí můstek k tomu fastfoodu opustit. 

  • Tipy na plněné wrapy: v rychlosti si můžete připravit například wrap s krůtím masem na mexický způsob, plněné tortilly s kuřecím masem a zeleninou nebo namísto masa použijte tofu či tempeh a uvidíte, že vás i bezmasé jídlo příjemně překvapí.

#3 Asijské pokrmy z jedné pánve 

Jestliže si u vaření potrpíte nejen na rychlost, ale také minimum nádobí, pak jsou pro vás asijská jídla to nejlepší. Na jejich přípravu obvykle využijete jen jednu pánev a zvládnete je připravit za pár minut. Asijská kuchyně přitom nabízí nekonečnou inspiraci jídel. Vyzkoušet můžete například smaženou rýži s nasi goreng s masem a vejci, rychle restovaný pak choi a shiitake houbami s jasmínovou rýží, kde můžete samozřejmě zapojit i maso nebo bleskové kuřecí stir-fry z mletého masa s brokolicí a pomerančovou. 

plněné tortilla wrapy
Plněné tortilla wrapy připravíte bleskově za pár minut