Krása a módaMóda

Nejhezčí roláky pro seniorky 2024: Znáte tyto elegantní a hřejivé?

Nejhezčí roláky pro seniorky 2024: Znáte tyto elegantní a hřejivé?

Roláky můžete nosit, ať je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let. Oblékat je lze do práce, na kávu s kamarádkou i na procházku. Krásně hřejí, vypadají žensky, snadno se kombinují i vrství. Poradíme vám, jaké konkrétní modely se hodí pro dámy v letech.

Vhodný materiál roláku

Při výběru roláku se v první řadě zaměřte na materiál, z jakého je vyroben. Odložte stranou všechny roláky z umělých materiálu a sáhněte po kousku s velkým podílem (merino) vlny. Pořídit si můžete i rolák kašmírový.

Pouze rolák z kvalitního materiálu vás v zimě opravdu zahřeje. Při správné péči vám navíc vydrží dlouhé roky.

Volba roláku podle typu postavy

Zdají se vám všechny pletené roláky stejné? Pak jste na omylu. I rolák je třeba vybírat s ohledem na to, jakou máte postavu.

Pro plnoštíhlé ženy jsou vhodné roláky ze slabší pleteniny. Naprosto nevhodné jsou pro ně oversized modely. Dámy, které mají větší ňadra, by měly volit takový rolák, který nepřiléhá těsně ke krku. Určitě by pod rolák měly obléknout kvalitní a dobře padnoucí podprsenku.

Speciální tip pro vás: Máte problém s větším bříškem, s boky a zadečkem? Pořiďte se pletený rolák v prodloužené délce a noste ho jako svetrové šaty. Oceníte, že vám svetr zakryje problematické partie.

Barva a vzor roláku

Starším dámám doporučujeme volit spíše neutrální barvy. Vhodná je pro ně černá, bílá, šedá, hnědá nebo třeba tmavě zelená. Vzorům je lepší se vyhýbat. Ne každý vzor je totiž vhodný pro straší ženy a ne každý lichotí postavě.

Mnohem lépe seniorky udělají, pokud sáhnou po roláku s výraznou pletenou texturou. Rolák nebude působit nudně, ale ani nevkusně. Outfit dostane nádech rustikální elegance.

Speciální tip pro vás: Až počasí dovolí, oblékněte na rolák místo kabátu pončo nebo vestu. Budete vypadat opravdu stylově. Vrstvení oblečení je trendy.