Recepty

Piškotová roláda, která se vždy povede: s tímto receptem zabodujete v roce 2024

Piškotová roláda, která se vždy povede: s tímto receptem zabodujete v roce 2024

Piškotová roláda je vděčná klasika, na které si dokážou pochutnat malí i velcí. Můžete ji připravit k nedělní kávě nebo s ní pohostit návštěvu. Piškotová roláda, která se vždy povede, bude vaším esem v rukávu. S tímto jednoduchým receptem nemůžete šlápnout vedle.

Piškotová roláda, která se vždy povede – recept

Máte u vás doma rádi piškotovou roládu? Není se čemu divit. Roláda není až tak složitá na přípravu, navíc může pokaždé chutnat trochu jinak. Základem je piškotové těsto, které pak můžete dochutit podle toho, na co máte zrovna chuť. Tohle je piškotová roláda, která se vždy povede – určitě ji musíte vyzkoušet, protože vás nezklame!

Co budete potřebovat?

Tahle piškotová roláda, která se vždy povede, není náročná na suroviny. Vlastně potřebujete jen tři základní ingredience, ze kterých vykouzlíte dokonalé těsto. Připravte si:

  • 5 vajec
  • 5 lžic moučkového cukru
  • 5 lžic polohrubé mouky

A to je všechno. Tohle je základ na dokonalé piškotové těsto, které pak můžete dochutit dle vlastní fantazie. Nebo také podle toho, jaké suroviny budete mít doma zrovna po ruce.

Postup přípravy

Začněte tím, že oddělíte žloutky od bílků. Bálky poté vyšlehejte do tuha. Dejte si načas, ať jsou bílky opravdu tuhé. Do vyšlehaných bílků zamíchejte prosátý moučkový cukr a nakonec také postupně vmíchejte prosátou polohrubou mouku.

Plech vyložte pečicím papírem a připravené těsto na něj rovnoměrně rozlijte. Poté vložte do předem vyhřáté trouby na 200 °C a pečte do chvíle, kdy těsto krásně zezlátne, a okraje se začnou odchlipovat od plechu. Pak ještě nechte piškot cca 5 minut odpočinout. Následně můžete roládu stočit (máte-li pod ní pečicí papír, pak stočte klidně i s papírem).

Čím roládu naplnit?

Zde už to záleží jen na vás a vaší fantazii. Skvěle se hodí krém z mascarpone a šlehačkou. Někdo dělává odlehčenější verzi z tvarohu. Do piškotové rolády můžete přidat i kousky ovoce, rázem bude chutnat o to lépe.