KrásaKrása a móda

Jak zmenšit prsten doma: 3 levné a rychlé tipy pro vás

Jak zmenšit prsten doma: 3 levné a rychlé tipy pro vás

Nechávat se obdarovávat šperky je úžasný pocit. Téměř každou ženu potěší náramky, řetízky nebo prstýnky. Avšak někdy se může stát, že se dárce netrefí do velikosti a obdaruje dotyčnou příliš velkým prstýnkem, což může být problém. Prsten totiž posléze může z prstu padat a je nenositelný. Jak na to, jestliže chceme prstýnek zmenšit doma a jde to vůbec? S našimi tipy nebudete muset příliš velký prstýnek odložit na dno šperkovnice, protože ho budete moct hrdě nosit a padne vám jako ulitý!

Proč zmenšit prsten doma?

Hlavním důvodem může být ušetřit peníze. Zmenšit prsten ve zlatnictví nebo v klenotnictví totiž může být finančně náročnější než se o to pokusit v pohodlí domova s téměř nulovou investicí.

Tavící tyčinky do tavné pistole

Možná vás překvapí, že prsten můžete zmenšit doma pomocí tavné pistole. Postup je jednoduchý a intuitivní. Jednoduše si nahřejte tavící tyčinku a naneste dovnitř prstenu vrstvu lepidla tak, abyste pokryli požadovanou část prstenu nutnou pro to, aby vám z prstu neklouzal. Jakmile lepidlo zaschne, je hotovo.

Nemusíte se obávat, že by horké lepidlo poškodilo například zlatý prstýnek, protože zlato snese mnohem vyšší teploty.

V případě potřeby můžete kdykoliv lepidlo odstranit jednoduše a rychle.

Bezbarvý lak na nehty

Pomocí průhledného laku na nehty můžete zmenšit prsten z jakéhokoliv materiálu v pohodlí vašeho domova a zdarma. Stačí nechat postupně zaschnout několik vrstev průhledného laku z vnitřního obvodu prstýnku.

Jestliže budete chtít lak odstranit, stačí pouze použít odlakovač a vatové tyčinky nebo tamponky.

Tělová náplast na rány

Dalším způsobem, jak zmenšit prsten v pohodlí vašeho domova, je pomocí obyčejné tělové náplasti na zakrytí ran.

Jak na to?

  1. Kupte si v drogerii nebo v lékárně tělovou náplast, která je navinutá na plastovém kolečku. Díky tomu následně doma získáte jakoukoliv potřebnou velikost.
  2. Vystřihněte pomocí nůžek tenký proužek náplasti, který přilepíte do vnitřního obvodu vašeho prstýnku, který si přejete zmenšit.
  3. Jestliže to je nutné, přidejte další tenký proužek.
  4. Hotovo! Nyní můžete nosit váš zmenšený prsten. Dávejte pozor při umývání rukou, koupání nebo v písku. Jakmile se náplast znečistí nebo zvlhne, je potřeba ji vyměnit za novou, což díky celému střívku náplasti, jenž jste si zakoupili, nebude problém.