Krása a módaVlasy

Techniky melírování vlasů: 6 nejčastěji používaných metod

Techniky melírování vlasů: 6 nejčastěji používaných metod

Většina žen už si někdy nechala své vlasy oživit melírem. Je to procedura, která dokáže naší hřívě dodat zajímavý efekt, dokonce dokáže vlasy prosvětlit. Všichni víme, co je to melírování. Jen zasvěcení ale znají i jednotlivé techniky melírování vlasů. Tohle je šestice těch, které se používají nejčastěji.

Nejčastěji používané techniky melírování vlasů

Určitě i vy víte, co je to melírování. Co kdybychom po vás ale chtěli vyjmenovat třeba dvě či tři techniky, které se pro tyto účely používají? Věděli byste? Pokud ne, nic se neděje. Rádi vám prostřednictvím dnešního článku trochu rozšíříme obzory. Představujeme vám nejčastěji používané techniky melírování vlasů:

  • Ecaille
  • Balayage
  • Ombré
  • AirTouch
  • Contouring
  • Babylights

Ecaille

Při této technice melírování vznikají jemné přechody, barva se natírá na jednotlivé prameny vlasů. Je zde poměrně široká paleta barev, vzájemná hra odstínů vytváří velmi zajímavý efekt.

Balayage

Mezi nejčastěji používané techniky melírování patří také Baylayge, což je technika původem z Francie. Vznikla už někdy v 70. letech, pravdou ale je, že do módy se dostala teprve nedávno. Při této technice vzniká barevná směs, kdy barvy mají různou intenzitu.

Ombré

Ombré by neznal jen málokdo. Tato technika nepracuje jen s jednotlivými prameny vlasů, ale aplikuje se zpravidla na dolní třetinu délky vlasů až po konečky.

AirTouch

Znáte AirTouch? V tomto případě se melíruje za pomoci studeného proudu vzduchu, kdy se vyfoukávají jemné vlasy a ty se buď ztmavují, nebo zesvětlují. Tato technika působí ve výsledku velmi přirozeně.

Contouring

Melírovací technika známá jako Contouring se zakládá na kontrastu stínu a světla. Za pomoci vytváření světlých a tmavých efektů je možní zjemnit nebo naopak zvýraznit rysy v obličeji.

Babylights

Mezi známé a často používané techniky melírování vlasů patří také Babylights. V tomto případě se melírují pouze velmi tenké pramínky vlasů, přičemž se zesvětluje o jeden, maximálně dva tóny oproti původní barvě.