Vlasy

Špatně obarvené vlasy: 2 problémy a jejich řešení

Špatně obarvené vlasy: 2 problémy a jejich řešení

Výsledek se jednoduše nepovedl podle vašich očekávání. Špatně obarvené vlasy se ale dají zachránit. Jak a co byste měla dodržet?

Co dělat, když se barvení nepodaří

Odcházíte zklamaná od kadeřníka nebo jste jednoduše podlehla klamné vidině, že co umí kadeřnice, to dokážete s barvou z drogerie jednoduše taky? Ať už je příčina jakákoli, s tím, co vám vzniklo na hlavě, nejste teď spokojená. Jak to řešit?

Vhodný postup záchrany nepovedeného barvení musíte zvolit podle toho, jaký je výchozí stav:

  • příliš tmavý odstín
  • nepovedená blond

Coby naprosto nejšetrnější postup kadeřnice doporučují primárně v obou výchozích stavech nechat nevhodný odstín odrůst. To ale většina žen podstupovat nechce, protože to znamená se dívat na výsledek kadeřnického fiaska do zrcadla minimálně několik dalších týdnů až měsíců. Jaké jsou tedy cesty k nápravě?

Nepovedená blond

Začneme jednodušším případem. Pokud se vám nelíbí blond odstín, který máte momentálně na hlavě, můžete ho do značné míry „zachránit“ aplikací toneru.

Aplikovat na vlasy můžete i tmavší barvu či přeliv. Pamatujte ale na to, že vaše kadeře jsou zesvětlováním značně oslabené. Doporučuje se proto udržet rozestup mezi barvením ideálně v délce minimálně 2 týdnů.

Pokud to není možné, alespoň by vás nemělo napadnout utíkat do drogerie pro další krabičku ještě tentýž den. Dejte své kštici šanci, aby se alespoň trochu vzpamatovala z náporu chemie, který jste jí právě „dopřála“ a počkejte alespoň jeden nebo dva dny.

Rozestup má ještě jeden dobrý důvod: Látky obsažené v barvách navíc mohou chemicky zareagovat a výsledek tak nebude o nic estetičtější.

Příliš tmavý odstín

Zatímco u blond můžete risknout i přebarvení v domácích podmínkách, s tmavým odstínem si s největší pravděpodobností sama neporadíte. V případě nežádoucí hnědé je vhodné o pomoc žádat v kadeřnictví. Odborník může sáhnout po melírování.

Samostatnou kapitolu představuje havraní čerň. I tuto barvu lze z vlasů zesvětlovačem postupně stáhnout. To je ale taktéž úkol pro zkušenou kadeřnici, do kterého byste se nikdy neměla pouštět sama.