Krása a módaVlasy

Šedivé vlasy: trend roku 2024?

Šedivé vlasy: trend roku 2024?

Možná jste v posledních několika letech zaznamenali trend šedivých vlasů. Přijde vám to zvláštní nebo osvěžující. I když před nedávnem ještě každý pečlivě maskoval první šedivé kadeře barvami na vlasy, dnes se rozmohl trend nechávat přirozenost vyniknout. Kde se ale tento trend vzal a proč si lidé již nepřebarvují šedivé vlasy?

Trend šedých vlasů i pro mladé ženy

V minulosti byly šedé vlasy pokládány za neodmyslitelnou součást procesu stárnutí. S příchodem nových kvalitních barev na vlasy se však stávají volbou. Se správným střihem a péčí mohou vypadat dokonce velmi sexy.

I proto je s hrdostí nosí mnoho mladých žen, pro které je šedá barva na vlasech jen další z mnoha možných barev. Díky tomu, že je šedá stále více vnímána jako volba, jako jedna z barev na vlasy, přestává být dávána do vztahu se stářím. Tím přestávají být stigmatizovány i šedivé vlasy.

Jaký je jeho původ?

Asi není možné identifikovat jeden konkrétní moment, který zapříčinil všeobecnou oblibu šedých vlasů. Možná za to ale může snaha o stahování teplých tónů z blond odstínů, jelikož zcela chladná platinová blond je prakticky světloučce šedá.

Průkopnice mezi slavnými

 Co by to ale bylo za trend, kdyby mu trochu nepomohla nějaká slavná jména. Své šediny totiž hrdě nosí nemálo velkých hollywoodských jmen jako například Jennifer Aniston, Salma Hayek, Gwyneth Paltrow, Helen Mirren nebo Jamie Lee Curtis. Některé z nich mají jen pár pramínků, které však nosí s hrdostí, jiné se pyšní celou sivou hřívou.

A nejsou to jen herečky. Příklady můžete najít i mezi političkami, sportovkyněmi, modelkami a influencerkami. A není jich právě málo. Šedé vlasy jsou zkrátka nejen trend dnešní doby, ale také způsob, jak bojovat proti snaze stigmatizovat přirozené známky stárnutí.