Vlasy

Tenké dredy: zvolit přírodní nebo umělou verzi? 3 rady pro výběr

Tenké dredy: zvolit přírodní nebo umělou verzi? 3 rady pro výběr

Dredy představují oblíbenou účesovou stálici, se kterou vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Věděli jste, že existuje hned variant dredů? Jaké jsou mezi nimi rozdíly a co když chcete dredy tenké?

Co jsou dredy?

Termín dredy označuje styl účesu, kdy dochází ke specifickému zacuchání jednotlivých pramenů. Na klasické přírodní dredy upletené z vlastních vlasů jsou především zapotřebí vlasy v příslušné délce. Vlas se totiž zapletením zkrátí asi o třetinu. Minimum je tak 10 až 20 cm.

Dredy je možné uplést podle požadavků zákaznice. Zejména ženy a dívky dávají přednost dredům tenkým, které mohou vyhlížet upraveněji.

V zásadě lze říci, že největší nevýhodou dredů je jejich sundávání. Rozčesávání je časově náročné a může být i pro nositele nepříjemné.

Proto se zpravidla jako metoda nejrychlejší, jak se dredů zbavit, doporučuje jejich ostříhání. Zejména dámy se ale dlouhé kštice jen neochotně vzdávají. Pokud k němu nechcete přistoupit ihned, alespoň je dobré vydržet odrůstání a odstřihnout dredy i tak. Nevýhodou je, že to může trvat i několik měsíců a odrůstající dredy ani nevypadají příliš dobře.

Jaký je rozdíl mezi přírodními a umělými dredy?

Umělé dredy mají podstatnou výhodu v tom, že se nosí jen krátkodobě, neničí vaše vlastní vlasy je možné je bez újmy sundat. Rozdělit je můžeme na dvě základní skupiny:

  • fake dredy
  • pseudo dredy

Pseudo dredy jsou na první pohled jiné než fake dredy. Jsou totiž hladší a tenčí. Vyrábějí se většinou z kanekakolu, kdo ale dává přednost čistě přírodním materiálům, má možnost volit také vlnu. Ta má výhodu v subjektivně komfortnějším nošení, dredy jsou hebké a lehčí. V letních měsících ovšem, pozor, budou jakékoli dredy vysoce hřejivé.

Fake dredy se vyrábějí z kanekalonu a lze říci, že jsou na pohled velmi podobné dredům přírodním. Materiálové složení je velmi podobné jako u pseudo dredů. Rovněž se vyrábějí většinou z kanekalonu. Existuje však i alternativa z vlny pro ty, kteří se chtějí vyhnout syntetickým materiálům.