Krása a módaVlasy

Účes ze zapletených copů: Trend pro rok 2024

Účes ze zapletených copů: Trend pro rok 2024

Pokud jste majitelka dlouhých vlasů, jistě to velmi dobře znáte sama. Neustálé vymýšlení nových a nových účesů může být velmi otravné. Jak se ale vyhnout neustálému střídání culíku a obyčejného drdolu, aniž byste musela trávit denně hodiny času před zrcadlem? Jednoduše! Stačí se naučit pár rychlých účesů, které jsou nejen krásné, ale především i praktické.

Drdol z falešných zapletených copů

Pokud nás ráno tlačí čas, většinou preferujeme rychlé účesy. Zapletené copy jsou sice krásné, jejich výroba však může zabrat i relativně dlouhou dobu. Falešné zapletené copy vypadají o něco dospěleji než ty klasické, a navíc mají velkou výhodu v časové úspoře. Jdou totiž vytvořit o mnoho rychleji.

Stačí když své vlasy rozdělíte podél pěšinky na dvě části, jednu z nich zafixujete gumičkou, aby se vám nikde nepletla a z druhé oddělíte nahoře dva menší pramínky. Ty mezi sebou překřížíte a k tomu, který se stal spodním přidáte od čela část vlasů. Tento silnější pramen opět protočíte s druhým a tentokrát přidejte vlasy k němu.

Tímto způsobem postupujte až do té doby, kdy vám na temeni zbude jen jeden pramen volných vlasů. Z těchto tří pramenů pak zapleťte cop jako obyčejně a na druhé straně hlavy postupujte stejným způsobem až do momentu, kdy začnete plést klasický cop. Jako volný třetí pramen použijte cop, který máte již hotový, a tím vám vznikne pouze jeden.

Finální cop zatočte do drdolu a zajistěte pinetkami, aby dobře držel.

Tip

Copy nemusíte na temeni splétat v jeden, ale můžete si vytvořit dva malé drdůlky. Případně můžete nechat samozřejmě copy volné. Tyto účesy zapletené copy jsou krásné a velmi praktické, jelikož i mnoho hodin vydrží pořád stejně krásné.