Vlasy

Nadměrné padání vlasů u žen: příčiny i vaše možnosti v roce 2024

Nadměrné padání vlasů u žen: příčiny i vaše možnosti v roce 2024

Nadměrné padání vlasů u žen může být způsobeno mnoha faktory a nemůžete se na něj dívat jen jako na samostatný problém bez přihlédnutí k otázce komplexního zdraví celého vašeho organismu. Vlasy mají skvělou schopnost zrcadlit náš celkový zdravotní stav, a proto pokud vám padají, měla byste skutečnou příčinu hledat uvnitř vašeho těla. Jen ve velmi výjimečných případech je tento stav způsoben nevhodnou vlasovou péčí.

Co dělat, když mi padají vlasy

V první řadě je dobré se nejprve zamyslet nad svým aktuálním životem. Procházíte si těžkým obdobím? Máte v práci či soukromém životě mnoho stresu? Jak se stravujete? Spíte a odpočíváte dostatečně? Nemůže být právě u vás padání vlasů zapříčiněno hormonálními změnami z důvodu těhotenství, mateřství nebo menopauzy?

Všechny tyto důvody popisují situace, kdy je nadměrné padání vlasů u žen relativně běžné. V některých z nich se jedná jen o přechodný stav, který se za nějakou dobu sám od sebe napraví, v jiných je nutné nejprve vyřešit příčinu, aby mohl být napraven její následek ve formě padajících vlasů.

Konkrétní možnosti řešení

Zaměřte se na svou životosprávu. To vám nikdy nemůže uškodit. Dostatečně odpočívejte, spěte a kvalitně jezte. Dbejte na vyváženost mezi prací, relaxací a péčí o sebe. Dopřejte vhodnou starostlivost i vašim vlasů, nicméně produkty konzultujte ideálně se svým kadeřníkem. Některé z nich totiž nemusí být právě pro vás vhodné.

Do své každodenní rutiny také zařaďte doplňky stravy. Padání vlasů je totiž často zapříčiněno nedostatkem určitých vitamínů a minerálů v těle. Může ale také jít o hormonální nerovnováhu nebo nějakou jinou vážnou příčinu, a proto pokud je situace příliš vážná, nebo se ani po vašem zásahu nijak nelepší, vyhledejte odbornou pomoc.