Vlasy

Krátké dredy: 3 nejdůležitější rady, které musíte znát

Krátké dredy: 3 nejdůležitější rady, které musíte znát

Dredy představují netradiční způsob, jak oživit účes. Co byste o nich měla vědět? Jaká délka vlasů je potřebná a jak dlouhé mohou být samotné dredy?

Existují krátké dredy?

Pro vytvoření dredů se vyžaduje minimální délka vlasů 10–20 cm. Kratší být nemohou, je tedy dobré počítat s tím, že dredy nelze vytvořit na vyloženě krátkých vlasech.

Pozor, pokud si zakládáte naopak na dlouhé kštici, je nutné si stejně tak uvědomit, že vytvořením klasických přírodních dredů se vlasy zkrátí zhruba na třetinu původní délky. V současné době se tento specifický typ účesu vytváří zacucháním a zaháčkováním.

Ze zkušeností tvůrců dredů též vyplývá, že pokud máte hodně zničené vlasy předcházejícím používáním peroxidu, mohou se tímto způsobem zkrátit i více – až o polovinu nebo více. Na druhou stranu je výhoda ta, že zničené vlasy nemají tendence z dredů tolik vylézat.

Jak je to s umělými dredy

Pokud chcete dredy z kratších vlasů, existuje možnost umělého prodloužení. Naplést lze dva typy umělých dredů:

  • fake dredy
  • pseudo dredy

Fake dredy napodobují klasické přírodní dredy. Pseudo dredy se svým vzhledem liší, jedná se o na pohled úhlednější, hladké a drobnější dredy.

Nejčastěji používaným materiálem je v obou případech kanekalon, což je umělé vlákno určené k připlétání do účesů, výrobě paruk a příčesků. V případě, že si přejete spíše přírodní materiál, zaměřte se na ty výrobce, kteří pro umělé dredy používají vlnu.

Z hlediska samotné délky dredů lze realizovat prodloužení i extrémní. Některé dredy mají délku i více než 50 cm.

Jak dlouhé vlasy musejí být na umělé dredy?

K napletení obou výše uvedených druhů umělých dredů jsou potřeba vlasy v délce minimálně 5 cm. Pokud jste tak nositelkou krátkých vlasů a chcete dredy co nejrychleji, může být pro vás tato varianta vhodná. Kratší vlasy nejsou vhodné, protože nelze zaručit, že umělé prameny nebudou sjíždět.

Životnost samotného výrobku lze počítat na roky. Vy sama je můžete nosit přibližně 2 až 4 měsíce. Pak se odrůstáním začínají u hlavy cuchat vlastní vlasy, proto je lepší je sundat.