KrásaMóda

Šaty pro plnoštíhlé: Které zvolit?

Šaty pro plnoštíhlé: Které zvolit?

Šaty jsou módním prvkem, který je současně výrazem naší osobnosti a sebevědomí. Pro plnoštíhlé ženy přitom může výběr šatů představovat velkou výzvu. S trochou znalostí aktuálních trendů a  špetkou sebejistoty však najdete ty správné šaty, které vás budou skvěle doplňovat a zdůrazní vaši krásu. Čtěte dále, v tomto článku se zaměříme na tipy a rady, jak vybrat šaty pro plnoštíhlé postavy.

Šaty se správnými detaily lichotí i postavě krev a mlíko

Při výběru šatů ve velikosti 42 a větší myslete na správné detaily, které budou lichotit vaší postavě a zvýrazní vaše přednosti. Skvěle budou vypadat šaty, které odhalují šíji a klíční kosti, a to ať už máte větší, či menší prsa. Stejně tak bude dobře vypadat výstřih do véčka, který opticky prodlouží postavu – a jestliže jste navíc majitelkou větších prsou, pak výstřih dokonale upoutá pozornost tam, kde je potřeba. Velmi dobře vypadá také dlouhý rozparek.

Velmi dobře vypadají šaty, které odhalují šíji, ramena a klíční kosti
Velmi dobře vypadají šaty, které odhalují šíji, ramena a klíční kosti

Jaký střih by měly mít šaty pro plnoštíhlé? 

Střih ovlivní, jak se budou šaty na plnoštíhlém těle vypadat. Pokud neumíte šaty sladit s doplňky, pak se vyhněte těsným střihům, které by mohly odhalit nerovnosti vaší postavy. Místo toho volte šaty s volnějším střihem, které zbytečně neupozorňují na problematická místa.

  • Upnutější šaty? Ano, ale je nezbytné je doladit správnými doplňky. Větší bříško a zadeček můžete stáhnout stahovacím prádlem, zároveň tyto partie zvýrazněte páskem nebo zdobenými volánky. Osvědčí se vám také hra s potisky a třeba šikovně umístěné geometrické tvary.

Košilové šaty 

Košilové šaty lichotí každé postavě a využijete je zejména v letních měsících. Jsou jednoduché, hravé a hlavně praktické pro zamaskování nedostatků. Vybírejte modely s páskem nebo jím šaty doplňte, krásně totiž podtrhne siluetu.

Zavinovací šaty 

Tyto šaty jsou pro plnoštíhlé ženy doslova zázrakem. Díky zavinování krásně zamaskují bříško a zdůrazní dekolt. Navíc mívají textilní pásek, kterým můžete opět podtrhnout vaši siluetu. Naučte se ale uvázat dokonalou mašličku nebo jiný uzel, který poukáže na vaši zručnost.

Šaty s geometrickými tvary mají své kouzlo
Šaty s geometrickými tvary mají své kouzlo

Šaty na ramínka

Bojíte se oblékat šaty na ramínka, abyste zbytečně nepoukázala na větší paže s povislou kůží? Pak tyto šaty zkombinujte s bavlněným topem, díky kterému vytvoříte zajímavý kontrast a plnější paže navíc opticky zeštíhlíte. 

Pouzdrové šaty

Pro odvážnější ženy jsou ideální pouzdrové šaty. Skvěle se hodí do společnosti nebo do práce, protože působí velmi elegantně a sexy. Jsou upnuté a vypasované, čímž zdůrazňují vaše křivky. Vždy pod ně ale volte stahovací prádlo, které zamaskuje větší bříško či stehna.  

Nezapomínejte na stahovací prádlo
Nezapomínejte na stahovací prádlo