Krása a módaMóda

4 nejhorší kombinace barev: Tyhle na outfitech raději vynechte

4 nejhorší kombinace barev: Tyhle na outfitech raději vynechte

Určitě máte pár oblíbených barev a pár neoblíbených. Jste si ale jistá, že barvy umíte dobře kombinovat? Že dokážete vytvořit z různě barevných kousků oblečení zajímavý outfit? V dnešním článku vám poradíme, jaké barvy k sobě rozhodně nedávat. Budete-li se našimi radami řídit, vyhnete se módnímu faux pas.

Fialová a zelená

Fialovou buď milujete, nebo nenávidíte. Pokud patříte k první skupině lidí, určitě si kladete otázku, jaké barvy se k vaší oblíbené fialové hodí. Pak vás ujistíme, že fialová si skvěle rozumí s dalšími odstíny fialové, s bílou nebo s šedou. Opatrně ji pak musíte kombinovat s dalšími výraznými barvami, jakými jsou zelená nebo oranžová. Nepatříte-li mezi velké odbornice na módu, kombinaci fialové s dalšími výraznými barvami raději nezkoušejte.

Tip pro vás: Barvy oblečení kombinujte podle citu. Pamatujte, že tři barvy jsou naprosto dostačující. Nechcete přeci vypadat jako klaun z cirkusu.

Hnědá a šedá

K šedé barvě, která je považována za barvu neutrální, se hodí téměř všechny barvy. Vhodná není snad pouze jediná barva, a to tmavě hnědá. Na tuto kombinaci si tedy ve svých outfitech dávejte pozor.

Červená a růžová

Pokud vám není pět a nechodíte do školky, zapomeňte na kombinaci červené a růžové. Tyto barvy působí vedle sebe velmi rušivě.

Tip pro vás: Máte-li odvahu a cit, můžete kombinaci těchto dvou barev přeci jen vyzkoušet. Je však nutné velice pečlivě vybírat odstíny. Obě barvy by měly být syté a zářivé. Jen tak bude váš outfit vypadat dobře.

Tmavě modrá a černá

V oblečení těchto barev budete vypadat smutně a nudně. Vaše okolí navíc jen stěží rozpozná, že se jedná o dvě různé barvy. Máte-li v oblibě tmavě modrou, kombinujte ji spíše se světlejšími barvami. Vhodná je bílá či šedá.