Krása a módaVlasy

Proč nechytá barva na vlasy: 3 nejčastější důvody

Proč nechytá barva na vlasy: 3 nejčastější důvody

Koupila jste si barvu z drogerie, těšila se na výsledek a po desítkách minut netrpělivého čekání přišlo pouze zklamání, protože vám vaše vytužená barva prostě nechytla na vlasech? Naštěstí známe nejčastější příčiny toho, proč se to stalo a jak tomu předejít!

Barva z drogerie

První důvod se jste se mohli dočíst v první větě tohoto článku. Bohužel barvy z drogerie nejsou tak šetrné ani kvalitní jako ty profesionální z kadeřnických salónů.

Barva z drogerie také nezná váš odstín vlasů, a proto obarví všechny ženy stejně a někomu barva prostě nechytne tak jako na obrázku. Pokud se tedy chcete vyhnout zklamání, s obarvením vašich vlasů neváhejte navštívit svého kadeřníka, kteří podle opravdové barvy vašich původních vlasů připraví nový odstín tak, aby vyhovoval vašim požadavkům a zároveň splnil také vaše očekávání.

Máte příliš tmavé vlasy

Pokud máte tmavé vlasy a vybrala jste si světlejší barvu, bude to také důvodem, proč vám vytoužený odstín na hlavě nechytl. Proces odbarvování vlasů je složitý a je nutné se svěřit do rukou profesionála v kadeřnickém salónu.

Pokud však nechcete nebo nemůžete vynakládat vyšší finance za návštěvu kadeřníka (proces odbarvování je časově a finančně náročný), nezbývá vám než čekat, než se vaše původní barva vlasů sama vymyje a odroste. Pomoct tomu můžete také každodenním pobytem na sluníčku.

Vaše vlasy jsou příliš vysušené

Majitelky příliš vysušených vlasů mají problém s chytáním barvy, protože barevný pigment má tendenci se z pórovitých vlasů ztrácet a nedržet.

Pokud tedy o suchosti svých vlasů víte a chystáte se v nejbližší době na obarvení, ze všeho nejdříve byste se měla zaměřit na vyživující a hloubkové masky, kondicionéry a bezoplachovou péči. Jakmile vaše vlasy začnou být hebké, lesklé a hydratované můžete začít šetrně obarvovat (nejlépe v kadeřnickém salonu).