Krása a módaVlasy

Růst vlasů 10 cm za měsíc: metody prodloužení v roce 2023

Růst vlasů 10 cm za měsíc: metody prodloužení v roce 2023

Zajímá vás, zda existuje nějaká cesta k tomu, aby vaše vlasy porostly o neuvěřitelných 10 cm za měsíc? V tom případě si přečtěte následující článek, který vaši otázku zodpoví a přiblíží vám možnosti rychlejšího růstu i techniky nejvhodnějšího prodloužení vlasů.

10 cm za měsíc?

Odpovědí je prodloužení vlasů, což je technika, díky které můžeme tak markantní změny docílit v poměrně krátkém čase.

Naštěstí už je dávno pryč doba, kdy byla jedinou prodlužovací metodou technika tzv. micro rings, přičemž nebylo možné vyjít ven na ulici v culíku, aniž by si někdo „kouzla prodloužení vlasů“ nevšiml (především u blonďatých vlasů).

Nejlepší techniky k prodloužení vlasů

Dnešní doba nabízí mnoho lepších technik prodlužování včetně pásek (tape-in) nebo oblíbeného keratinu. Pokud nepatříte mezi příznivce „stálé“ metody, může být pro vás vhodné zakoupení tzv. clip-in pásků, které budete dle libosti připínat nebo odepínat. Zajistíte si tak zahuštěnou kštici i dlouhý culík během pár vteřin a ušetříte několik tisíc korun vaší peněžence.

Nevýhodou je vysoká cena

Nevýhodou keratinové nebo páskové metody prodloužení vlasů je vysoká cena, protože v kadeřnickém salónu zaplatíte přibližně 10.000 Kč a více. Tímto číslem však investice nekončí, protože budete muset pravidelně docházet na posunování vlasů (jak budou vaše přírodní vlasy odrůstat) a to vás bude stát každé 3 měsíce další asi 2.000 Kč.

Rychlejší růst vlasů přirozenou cestou

Zamyslete se nad tím, zda nebude lepší počkat a počítat s nárůstem vlasů cca 1,5 – 2 cm za měsíc, což je přirozené.

Podpořit růst můžete pomocí vitamínových tablet (biotin, zinek) a především správné péče o vaše vlasy. Hýčkejte své kadeře pomocí pravidelných hloubkových masek, oživte suché vlasy díky kondicionéru a vyhněte se chemickým přípravkům, které vaše vlasy i pokožku hlavy zbytečně zatěžují.