Krása a módaVlasy

Růst nových vlasů: Všechno, co o něm potřebujte vědět!

Růst nových vlasů: Všechno, co o něm potřebujte vědět!

Ať už toužíte po dlouhé hřívě, máte za sebou nepříliš zdařilou návštěvu kadeřnického salónu nebo trpíte přílišným vypadáváním vlasů, máte mnoho možností, jak s vaší situací bojovat. V první řadě je však nutné si uvědomit, že vlasy obvykle představují jen „špičku ledovce“, a pokud chcete změnit jejich kvalitu, musíte se zaměřit na svůj celkový zdravotní stav a životosprávu.

  • Vlasy rostou v průměru o 1 – 1,5 centimetr měsíčně
  • Podpořte růst vlasů potravinovými doplňky i babskými radami!
  • Bojujte s vypadáváním vlasů

Jak rychle vlasy rostou

Průměrnému člověku vlasy poporostou o jeden až jeden a půl centimetru za měsíc, vliv na tom mají ale i genetické předpoklady. To znamená, že některým z nás rostou vlasy rychleji, jiným naopak pomaleji. S rychlostí růstu svých vlasů se proto musíte do jisté míry smířit. Nabízí se ovšem i možnosti, s jejichž pomocí se můžete své genetice postavit.

Jak růst nových vlasů podpořit

V první řadě jsou na trhu dostupné potravinové doplňky, které si kladou za cíl proti nadměrnému padání a pomalému růstu vlasů bojovat. Tyto přípravky pak obvykle zapříčiní, že se v místech po dříve vypadlých vlasech začnou tvořit rychleji vlasy nové.

Pokud nejste právě příznivcem potravinových doplňků, nabízí se vám i různé babské rady. Ty mohou ale také nemusí fungovat. Vyzkoušejte si na vlasy aplikovat masku ze syrových vajec, šťávu z cibule či brambor nebo si vyrobte domácí kopřivový šampon. Přestože tyto domácí způsoby možná nebudou patřit k těm nejefektivnějším, jsou velmi levné a pravděpodobně si s nimi nijak neublížíte.

Jak předcházet vypadávání vlasů

I kdyby vaše vlasy rostly závratnou rychlostí, pokud budou vypadávat příliš brzy, nikdy se žádné extra délky nedočkáte. Je tedy potřeba bojovat už proti jejich vypadávání a zároveň účinně podpořit růst nových vlasů.