Krása a módaVlasy

Roztřepené konečky vlasů: 6 rad od kadeřnice, jak jim předcházet

Roztřepené konečky vlasů: 6 rad od kadeřnice, jak jim předcházet

Roztřepené konečky vlasů trápí mnoho žen a dívek. Jakmile se vlasy jednou začnou třepit, nelze je zachránit a jediným řešením je návštěva kadeřnice, která poškozené části vlasů zastřihne. Co ale udělat můžete, je roztřepeným konečkům předcházet. Známe tipy od kadeřnice, které fungují.

Roztřepené konečky vlasů a jak jim předcházet

Pokud vám záleží na zdraví a vzhledu vašich vlasů, pak to poslední, co chcete řešit, jsou roztřepené konečky. Proto je lepší tomuto problému předcházet. Dodržujte těchto 6 rad:

  • Pravidelně vlasy zastřihujte
  • Používejte oleje před mytím
  • Šetrně vysoušejte své vlasy
  • Používejte vhodný hřeben
  • Chraňte vlasy před teplem
  • Nezapomínejte na bezoplachovou péči

Tip první: pravidelně vlasy zastřihujte

Můžete se o své vlasy starat sebepečlivěji, ale pokud nebudete pravidelně docházet na jejich zastřihování, roztřepené konečky vlasů se vám nevyhnou. Kadeřnici navštěvujte ideálně co každé tři měsíce.

Tip druhý: používejte oleje před mytím

Mokré vlasy jsou daleko náchylnější k poškození. Jsou velmi křehké a je tedy třeba je před mytím chránit. Jak? Použitím olejů na vlasy, které na nich vytvoří ochrannou vrstvu, obnoví hladinu hydratace a vlasy celkově vyživí.

Tip třetí: šetrně své vlasy vysoušejte

Roztřepené konečky vlasů jsou mimo jiné následkem fénování za příliš vysoké teploty. Pokud si přeci jen vlasy musíte fénovat, nastavte fén na nižší teplotu, ať svým vlasům zbytečně neubližujete.

Tip čtvrtý: používejte vhodný hřeben

Napadlo by vás, že i nevhodný hřeben může způsobit roztřepené konečky vlasů? Doporučujeme používat hřebeny s širokými zuby.

Tip pátý: chraňte vlasy před teplem

Používáte na vlasy žehličku nebo si je upravujete pomocí kulmy? Pak by pro vás mělo být samozřejmostí před tepelným zásahem vlasy ošetřit speciálním přípravkem. Ten slouží jako ochrana při tepelném vlasovém stylingu.

Tip šestý: nezapomínejte používat bezoplachovou péči

Posledním tipem, jak předcházet roztřepeným konečkům, je pravidelně používat bezoplachovou péči. Ideálně po každém mytí na vlasy naneste kondicionér nevyžadující propláchnutí – doporučujeme bezoplachové kondicionéry ve spreji. Zabrání cuchání vlasů a jejich poškození.