Krása a módaVlasy

Odbarvovací prášek na vlasy: zesvětlující metoda roku 2023

Odbarvovací prášek na vlasy: zesvětlující metoda roku 2023

Odbarvování je i v roce 2023 stále v kurzu. Proto se není čemu divit, když jsou neustále vymýšlený nové techniky způsobu odbarvování. Mezi ně patří odbarvování práškem. Přinášíme vám podrobný návod, jak s touto metodou pracovat.

Příprava vlasů

Vlasy, které mají být odbarvovány, by měly být suché, a ne čerstvě umyté, aby byly vlasy chráněny přirozeným mazem. Někteří odborníci dokonce doporučují před odbarvováním nanést na vlasy kokosový olej.

Co budete potřebovat?

 • Odbarvovací prášek
 • Oxidační činidlo
 • Alobal
 • Rukavice

Jak postupovat?

 1. Rozdělte vlasy na 4 části. Pěšinku uprostřed hlavy a pak od ucha k uchu.
 2. Dle návodu výrobce vymíchejte odbarvovací prášek s oxidačním činidlem. Pozor, oxidační činidlo někdy není součástí balení.
 3. Začněte s odbarvováním v pravé spodní sekci. Alobal vložte pod odbarvované vlasy a  do 2/3 délky vlasů naneste odbarvovací směs. První třetina od kořínků by měla zůstat prozatím neodbarvovaná. Dejte pozor, aby byly vlasy pokryté celé.
 4. Zabalte vlasy do fólie a pokračujte dalšími sekcemi vlasů.
 5. Jakmile vlasy zežloutnou, je čas nanést odbarvovač i ke kořínkům vlasů.
 6. Maximální doba působení by neměla přesáhnout 60 minut. Doba působení je přibližně 30 minut, vždy se ale pro jistotu řiďte pokyny výrobce.
 7. Po uplynutí doby vlasy umyjte šamponem.

Tónovaní

Po umytí vlasů šamponem je na řadě tónovaní požadovaného odstínu. Můžete používat fialový šampon nebo použít toner, který nanesete stejným způsobem jako odbarvovač. V tuto chvíli je opravdu potřeba být pozorný a sledovat stav vlasů, protože odbarvováním se stávají křehčími.

Péče o odbarvené vlasy

Odbarvované vlasy jsou náchylné na poškození jako je polámání nebo třepení. Vlasům tedy dopřávejte péči v podobě kondicionéru a vyživující masky na vlasy.