Krása a módaVlasy

Regenerační maska na vlasy: 5 domácích receptů

Regenerační maska na vlasy: 5 domácích receptů

Vlasy jsou naší vizitkou, proto bychom o ně měli pečovat s láskou a dopřávat jim to nejlepší. Regenerační maska na vlasy je bude hýčkat, dopřeje jim to, co potřebují a přitom vás nemusí vyjít draho. Máme pro vás domácí recepty, které určitě musíte vyzkoušet.

Domácí regenerační maska na vlasy

Chcete o své vlasy pečovat tak, aby se vám odměnily krásným leskem, zdravým vzhledem, pevností a aby zkrátka vypadaly dobře? Pak zkuste naše regenerační masky na vlasy a zajistěte jim tak luxusní péči, za kterou se vám jistě náležitě odmění.

  • Banánová maska
  • Kávová maska
  • Medová maska
  • Jogurtová maska
  • Avokádová maska

Banánová maska na vlasy

Regenerační maska na vlasy, ve které hraje hlavní roli sladký banán, nejen krásně voní, ale zároveň vlasy příjemně rozmazluje. Na její výrobu potřebujete jeden zralý banán, 1 čajovou lžičku medu a trošku olivového oleje. Banán rozmačkejte a smíchejte s dalšími surovinami. Poté naneste na vlasy, kde nechte působit 25-35 minut a poté umyjte.

Kávová maska na vlasy

Milujete kávu? Pak se vám určitě bude líbit kávová regenerační maska na vlasy. Co potřebujete na její výrobu? 2 lžíce mleté kávy, 3 lžíce olivového oleje a 1 žloutek. Všechny suroviny stačí smíchat, nanést na suché vlasy a nechat působit 20 minut. Poté důkladně umýt.

Medová maska na vlasy

O medu se ví, že má mnoho pozitivních vlastností. Jistě tak dokáže prospět i vašim vlasům. Medovou masku na vlasy vyrobíte smícháním jedné polévkové lžíce medu, jedné polévkové lžíce olivového oleje a jednoho žloutku. Vzniklou směs naneste do vlasů, nechte působit 20-25 minut a poté opláchněte.

Jogurtová maska na vlasy

Regenerační maska na vlasy může vzniknout i ze zdánlivě obyčejné suroviny, kterou je bílý jogurt. Co je potřeba? 3 polévkové lžíce bílého jogurtu, 1 polévková lžíce medu a 1 lžíce mandlového oleje. Směs, která vám vznikne, naneste na suché vlasy, nechte působit 30 minut a poté smyjte.

Avokádová maska na vlasy

Na závěr ještě jeden tip a to na avokádovou vlasovou masku. Vyrobíte ji tak, že rozmixujete jedno zralé avokádo se dvěma lžičkami olivového oleje. Vše aplikujete na vlasy, necháte 30-40 minut působit a následně důkladně vymyjete.