Vlasy

Barvy rasta copánků: 3 tipy, jak si vybrat

Barvy rasta copánků: 3 tipy, jak si vybrat

Rasta copánky jsou módním účesem, který se ani zdaleka nehodí jen pro dospívající mládež. V jakých barvách si jej můžete pořídit?

Co jsou to rasta copánky?

Rasta copánky jsou klasické copánky, do kterých se naplétá umělé vlákno. Rozlišujeme několik druhů těchto copánků:

  • open rasta
  • micro rasta

Někdy se také rasta copánky kombinují s tzv. corn rows. To jsou copánky, které se pletou z vlastních vlasů přímo u hlavy. Jde o velmi variabilní styling, zaplést se dají všechny vlasy nebo jen část. Mohou také v koncích přecházet v rasty.

V jakých barvách mohou být copánky upleteny?

Barvu i délku účesu si určuje sama uživatelka. Obecně ale musíte počítat s tím, že se po vytvoření účesu vlasy přibližně o třetinu prodlouží. Pro napletení se nejčastěji používá materiál, který se nazývá kanekalon. Ten existuje v nepřeberné škále barev.

Většinou doporučuje vybrat si barvu takovou, aby s tou vaší přírodní tvořila efektní kontrast. Materiál se navíc vyrábí i v ombré provedení. Dvoubarevný nebo tříbarevný kanekalon tak vytváří nadmíru působivý efekt.

Ačkoli výběr záleží na vašem vkusu, uvědomte si, že s novým účesem budete muset nějakou dobu žít ve všech situacích. Můžete si tak vybrat i kanekalon v přírodním odstínu. Pak nebude váš nový styling tolik nápadný. Zajímavou a současně nepříliš extravagantní volbou je také napletení bílého kanekalonu.

Pokud se nebojíte být velmi extravagantní, sáhněte i po netradičním řešení: Některé druhy kanekalonu mají i perleťový, lesklý nádech. Případně si můžete vybrat provedení, které dokonce svítí ve tmě.

Dá se kanekalon obarvit?

Ne, to není možné. Proto je nutné výběru barvy věnovat opravdu důkladnou pozornost. Platí, že jaký odstín si vyberete, tak bude nakonec vypadat výsledný účes.

Barvy kanekalonu však lze mezi sebou míchat. Tím se dá docílit jedinečných odstínů. Taková příprava je náročnější, nicméně pokud jste si nevybrali z připraveného vzorníku, lze tímto způsobem dostupnou paletu barev rozšířit.