Zdraví

Jak udržet zdraví a vitalitu u žen nad 50 let

Jak udržet zdraví a vitalitu u žen nad 50 let

Mnoho žen starších padesáti let bojuje s kilogramy navíc. Místo vysněné postavy se však často u těchto žen objevují zdravotní problémy, změny nálad a nejrůznější další obtíže. Ukazuje se, že zůstat fit a svěží po padesátce, není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Jak tedy na to?

1. Změna životního stylu

Mládí plné prohýřených nocí a nočních útoků na ledničku je dávno pryč. Nyní je potřeba udělat něco pro své zdraví a tělo, protože nabraná kila navíc už nepůjdou dolů tak snadno jako kdysi. A kila navíc ohrožují nejen zdraví, ale často i sebevědomí.

Nebojte se, rozhodně není třeba začít pravidelně navštěvovat posilovnu. Pro začátek úplně postačí každodenní procházky či nordic walking, zařadit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny a nejíst večer u televize.

2. Dostatek spánku a minimum stresu

Možná tomu nevěříte, ale stres má obrovský vliv nejen na zdraví psychické, ale i na to fyzické. Dokonce může být i příčinou toho, proč se vám stále nedaří zhubnout. Pokud patříte mezi ženy, které se potýkají s dlouhodobými zdravotními problémy, zvažte, zda nemůže být jejich příčina ve vaší hlavě.

Rozhodně nic nezkazíte tím, pokud budete více odpočívat a naučíte se správně relaxovat. Vyzkoušet můžete také jógu či meditaci nebo se objednat na sezení k psychoterapeutovi. Sdílená starost je poloviční starost.

3. Přátelé, koníčky a životní náplň

Zdravý životní styl rozhodně ale není to jediné, na co byste se měly soustředit. Asketický způsob života není pro většinu lidí tím pravým ořechovým. Nezapomínejte se tedy i bavit. Vyjděte si občas s přáteli na kávu či na skleničku, vyrazte na dovolenou k moři nebo se přihlaste do kurzu keramiky. Najděte si zkrátka něco, co vás baví a naplňuje. Jen tak neztratíte životní elán.