Vlasy

5 nejlepších způsobů, jak si odbarvit vlasy bez poškození – tipy roku 2024

5 nejlepších způsobů, jak si odbarvit vlasy bez poškození – tipy roku 2024

O tom, že vlasy jsou korunou krásy, není pochyb. Co když ale zatoužíme, aby ona koruna měla o něco nebo o dost světlejší barvu? Je vždy peroxid jediným řešením? Existuje vůbec způsob, jak odbarvit vlasy bez poškození?

1. Vždy je lepší zesvětlovat u kadeřníka 

Pokud si na vlasech zakládáte, neměl by je ohrozit ani váš rozmar a touha po jejich světlejším tónu. Existuje celá řada způsobů, jak vlasy odbarvit. Už jen ale hrstka těch, jak stáhnout původní barvu bez poškození. Kadeřníci o tom ví své, a proto bude nejlepší, když jim do rukou svěříte i vaše vlasy. Samozřejmě, že budou používat odbarvovače na bázi peroxidu. Na rozdíl od jeho domácího použití si však pohlídají jeho koncentraci, čas, po který bude na vašich vlasech působit a také zkontroluje, zda-li vaše vlasy změnu barvy ustojí. U příliš oslabených a poškozených vlasů se odbarvování nedoporučuje. Postupného a pro vlasy zdravějšího zesvětlení může kadeřník docílit například melírem ve vlasech. 

2. Když už peroxid, tak nízkoprocentní a jeho četnější aplikace 

Pokud se přece jen rozhodnete odbarvovat vlasy doma peroxidem, určitě sáhněte po nízkoprocentním peroxidu než po jeho silnější variantě. Pro vlasy je totiž mnohem lepší postupné a častější zesvětlování méně silným peroxidem než nárazová aplikace jeho silné koncentrace. Za takový šok vám vlasy nepoděkují. Dalším důležitým krokem je nepřešvihnout dobu, po kterou necháte peroxid na vlasech působit. Zesvětlit vlasy můžete i použitím světlejších odstínů barev na vlasy, které určité procento peroxidu obsahují. 

3. Nechte zesvětlení na sluníčku 

Ideálním způsobem, jak vlasy zesvětlit, je počkat si na léto a slunce. Stejně jako umí slunce vybělit skvrny, tak umí zesvětlit i vaše vlasy. Nebude to zesvětlení o několik odstínů, i tak ale může být změna viditelná. Účinky slunečních paprsků můžete podpořit citrónovou šťávou, do které vlasy namočíte a pak je na sluníčku necháte uschnout. 

4. Vlasy prolévejte heřmánkovým odvarem 

Zesvětlující schopnost má i heřmánek, kterými můžete vlasy pravidelně prolévat, například po umytí. Kromě mírně světlejšího tónu mohou vaše vlasy těžit i z blahodárných látek, které heřmánek obsahuje. Určitě ale nepočítejte s tím, že heřmánkový odvar udělá z brunety blondýnu. 

5. Namíchejte si zesvětlující rebarborovou masku 

Z přírodních látek má zesvětlující schopnost i rebarbora. Z té můžete udělat zesvětlující masku, která zvládne stáhnout i tmavší odstín. Rebarboru uvařte do měkka, rozmixujte a přidejte šťávu ze dvou citrónů. Umíchejte z toho kaši, kterou naneste na vlasy a nechte dvě hodiny působit. Pro kýžený efekt je potřeba tuto proceduru několikrát opakovat. Pozor by si na rebarboru měly dát blondýnky, protože by jim mohla ve vlasech způsobit nevzhledné žluté odstíny.