KrásaPleť

Přizpůsobte svůj make-up šedivým vlasům: 5 tipů, jak dosáhnout dokonalého vzhledu

Přizpůsobte svůj make-up šedivým vlasům: 5 tipů, jak dosáhnout dokonalého vzhledu

Se stárnutím se mění nejenom pleť, ale také vlasy. Jakmile se objeví šediny, je tedy potřeba tomu přizpůsobit i to, jak vypadá váš make-up. Šedivé vlasy si zaslouží speciální přístup a pozornost, aby se vám podařilo dosáhnout díky vhodně zvládnutému líčení dokonalého vzhledu. V tomto článku vám pak přinášíme 5 tipů na to, jak přizpůsobit váš make-up šedivým vlasům. 

Zvolte správnou barvu obočí

Když máte šedivé vlasy, vaše obočí musí vypadat méně výrazně. Proto je důležité vybrat si správnou barvu tužky na obočí, která bude zcela odpovídat barvě vašich vlasů. Jestliže tedy máte světle šedé vlasy, tak si malujte obočí v odstínech šedé a hnědé. Pokud máte tmavší šedivé vlasy, tak můžete zvolit zvýraznění obočí v odstínech tmavě hnědé až černé.

Světlejší stíny

Jemné odstíny stínů jsou pro šedivé vlasy ideální volbou. Barvy jako šedá, béžová, růžová nebo stříbrná totiž vytvářejí skvělý kontrast s vašimi vlasy. Naopak se vyhněte příliš tmavým barvám, které mohou vypadat nepřirozeně tvrdě a drsně. Zkrátka vhodnou volbou stínů byste se měla snažit podpořit jemnost šedivých vlasů.

Používejte jemné tvářenky

Světlejší odstíny tvářenek vytvářejí přirozený vzhled, který se dokonale hodí k šedivým vlasům. Můžete zvolit růžové nebo broskvové odstíny tvářenky, které budou odpovídat vaší barvě pleti a budou s ní v estetické harmonii. I v tomto případě se raději vyhýbejte příliš tmavým odstínům, které mohou vypadat nepřirozeně.

Použijte výraznou rtěnku

Zatímco u většiny částí make-upu se vyplatí držet spíše opatrnějších voleb, tak u rtěnky se naopak můžete odvázat. Výrazná rtěnka totiž dodá vašemu líčení nejenom na barevnosti, ale ruku v ruce s tím přidá i zajímavou energii do vašeho celkovému vzhledu. Rozhodně se tedy nebojte zvolit výraznější odstíny rtěnek jako jsou například tmavě červená nebo bordó.

Nepřehánějte to s očními linkami

S věkem může být kůže v okolí očí náchylná k vysoušení a ztrátě elasticity, což může vést ke zvýšení tvorby vrásek. Proto se vyhněte používání příliš intenzivního líčení, jež by mohlo poškodit kůži v této oblasti. Doporučuje se tedy používat jemné oční linky a při jejich aplikaci i odstraňování být maximálně šetrná.