Móda

Jak nosit podvazky: 4 kroky, jak je správně obléct

Jak nosit podvazky: 4 kroky, jak je správně obléct

Podvazky nejsou v současné době již úplně běžnou součástí dámského šatníku. Jak je vlastně nosit a kam se hodí?

Jaký je rozdíl mezi podvazkem a podvazkovým pásem

Podvazky nebo nebo podvazkové pásy byly určeny původně k nošení s punčochami, které měly udržovat na svém místě. Obojí je součástí segmentu dámského spodního prádla.

Jaký je rozdíl mezi podvazkem a podvazkovým pásem? Ač je termín podvazek zažit pro punčochy, které se kombinují s podvazkovým páskem, technicky vzato jde pouze o gumový kroužek, popřípadě gumový kroužek s krajkou který obepíná nohu.

Podvazkový pás obsahuje čtyři tzv. podvazkové tahy se sponkami, do kterých se upínají lemy punčoch. Právě konkrétní minimální počet tahů, které by měl pás obsahovat, zaručuje, že vše skutečně pevně drží tam, kde má. Tahy se skládají z gumy vedoucí z pásu a přezky, jež se má uchytit do punčochy.

Jak se do podvazků obléct?

  • gumovou část nasuňte pod punčochu
  • skrz punčochu ji pak připevníte do očka
  • stáhněte
  • případně si upravte délku

Podvazky nepatří jen do ložnice

Ve 20. století plnily podvazky především roli erotického symbolu. Toto pojetí však do značné míry ustoupilo praktičnosti. Nošení punčoch totiž dodává ženě na eleganci a hodí se pro mnoho příležitostí všedního dne. Primárně je můžete nosit k sukním a šatům.

Nošení podvazků lze přitom považovat za hygieničtější ve srovnání s klasickými punčochovými kalhotami. Jde totiž o neprodyšný materiál, ve kterém se může nositelka značně potit. Navíc vás mohou nepříjemně stahovat v partii rozkroku.

Aby ale nošení podvazků a podvazkového pásu bylo skutečně komfortní, u obou těchto částí byste měla především dbát na správnou velikost.

Některé dámy nosí podvazky i v okamžiku, kdy nestojí o primárně erotický nádech a nehodlají podvazky prezentovat svému partnerovi. Výsledný estetický dojem tu ale roli přece jen hraje, ale čistě z hlediska posílení vlastního sebevědomí.