Vlasy

Teplá blond jako hit roku 2024: Jak ji nosit?

Teplá blond jako hit roku 2024: Jak ji nosit?

Po období, kdy všechny dámy hromadně toužily po platinové blond, se na výsluní vrací teplý odstín této barvy. Jak na teplou blond a komu sluší?

Co je teplá blond

Škála blond je natolik široká, že vhodný odstín se najde téměř pro každou ženu a dívku. Jedinou výjimkou jsou dámy, které patří k opravdu tmavým typům s opálenou pokožkou, černými vlasy a tmavýma očima.

Doposud vlasové trendy preferovaly hlavně studenou varietu a žluté tóny představovaly doslova noční můru. To se ale změnilo a z teplé blond je hit.

Odstín je jednoznačně velmi lichotivý k pleti, neboť dokáže opticky ubrat pár let a umí vás krásně rozzářit. Věrná je takovému odstínu třeba módní blogerka Chiara Ferragni. Vyzkoušela si ji i dáma, která je tak trochu vlasovým chameleonem: Také Emmu Stone už jste mohli vidět plavovlasou.

Ve vlasech se objevují nejrůznější podtóny:

  • zlato
  • med
  • jantar
  • karamel
  • jahody

Jak nosit teplou blond

Stále váháte nad změnou? Obecně známé zásady přisuzují teplou barvu vlasů teplému barevnému typu a studenou naopak tomu studenému. Což by teoreticky v našich krajích mělo znamenat, že jste spíše typ na studenou blond.

Image po vzoru Zlatovlásky vám tak bude slušet hlavně tehdy, pokud se pyšníte zlatavou pletí nebo pokožkou s oranžovým nádechem. S trochou fantazie ale i teplejší odstín lze přizpůsobit tak, abyste ho nosit mohla.

Ideální je místo celoplošného barvení zvolit balayage nebo babylights, ve kterých se přirozeně prolnou platinové a zlatavé tóny. Krásně vypadá i kombinace šampaňské blond s teplejší zlatavou a máslovou blond.

Proč nosit teplou blond

Tato barva reprezentuje návrat k přirozenosti. Dalším důvodem, který do kadeřnictví přivádí ženy s požadavkem na teplou blond, je kromě přirozenosti také údržba. Docílit studené blond je jednak mnohem náročnější pro kadeřnici, ale následně i doma pro vás.

Teplá blond je zkrátka „udržitelnější“. Fialový šampon, který je téměř povinnou výbavou plavovlásek prahnoucích po studeném odstínu blond, totiž vlasy vysušuje. Vaše kadeře tak po přechodu na teplou blond mohou působit mnohem zdravěji.