Móda

Jak se oblékat na ples: 5 tipů pro dokonalý outfit

Jak se oblékat na ples: 5 tipů pro dokonalý outfit

Pánové to s plesovým outfitem mají snadné, stačí, když si zakoupí dobře padnoucí oblek a motýlka. Ale co dámy? Musí na ples vyrazit v dlouhé róbě nebo jsou přípustné i krátké šaty? Co se hodí a co ne? Jaké části outfitu se rozhodně nevyplatí podcenit? A jak vše dokonale sladit?

Dlouhé šaty

Dlouhé šaty se na ples sice hodí, ale pokud si vezmete šaty kratší, už se tím dnes nedopustíte módního faux pas. Vyhnout byste se však rozhodně měly krátkým upnutým šatům, které působí laciným dojmem. Šaty mohou být rafinovaně sexy, neměly by však působit vyzývavě.

Nevíte si rady, jak se na konkrétní akci obléknout? Většinou postačí, když se budete řídit tím, co je napsáno na pozvánce. Pokud se tam píše white tie (například ples v opeře), dlouhé šaty si vzít musíte, pokud black tie, róbě až na zem se rovněž nevyhnete. Na maturitní nebo vesnický ples si krátké šaty ale bez obav vzít můžete.

Podpatky

Podpatky jsou nezbytností. Váš outfit bude díky nim elegantnější, navíc vás podpatky opticky zeštíhlí.

Tip pro vás: Pokud boty na podpatku nenosíte příliš často, určitě si pořiďte béžové lodičky. Jsou univerzální a hodí se ke všemu.

Šperky

Dolaďte svůj outfit vhodnými šperky. Pamatujte však na to, že méně někdy znamená více. Máte-li už v uších výrazné náušnice, odpusťte si opulentní náhrdelník a naopak.

Psaníčko

Typem kabelky, která je vhodná na ples, je bezpochyby psaníčko. Je malé, vejde se vám do něj pár základních nezbytností a můžete si ho položit na stůl. Pokud máte rády volné ruce, poohlédněte se po psaníčku s praktickým řetízkem.

Slaďte se s partnerem

Chystáte se na ples s manželem nebo partnerem? Slaďte spolu své outfity. Pánové si například mohou vzít motýlka či kravatu ve stejné barvě jako má jejich žena šaty apod.