Krása

Jak namalovat linky: 4 osvědčené produkty + návod

Jak namalovat linky: 4 osvědčené produkty + návod

Oční linky představují klasickou součást líčení. Neumíte je ale nikdy nakreslit tak dokonalé jako vídáte na sociálních sítích? Víme, jak na to.

Čím linky kreslit

Mnohem důležitější než to, jak si linky namalovat, je podle žen, u nichž tvoří pravidelnou make-upovou rutinu, spíše rozhodnutí, čím je budete malovat. Možnosti máte čtyři:

  • linky v tužce
  • linky ve fixu
  • gelové linky
  • tekuté linky

Tužky mají větší tendenci k rozmazávání. Což může být i žádoucí, pokud si přejete líčení v podobě tzv. kočičích očí. K vytvoření tenkých linek se ale tento produkt nehodí. S tužkami se nicméně dobře pracuje. Navíc vám „odpustí“ ne zcela přesnou ruku, a to právě proto, že nejsou tak výrazné. Pořiďte si pro tento účel tužku kajalovou.

Začátečnice si chválí také fixy. Jejich hlavní výhodou je tenký hrot. Úskalím je u nich ale to, že rychle vysychají. Výdrž linek na oku je ale solidní.

Ke gelovým linkám si musíte dokoupit štěteček. Vynikají vysokou pigmentací. Vytvoření linky na oku je už v tomto případě náročnější. Podobně i tekuté linky už představují „vyšší dívčí“. Vykouzlíte s nimi ale linku, která je krásně sytá a tenká.

Jak namalovat linku

Možná se vám zdá poněkud přemrštěné zvýrazňovat to, aby linka byla doopravdy tenká. Faktem ale je, že efekt líčení na oku je mnohem přirozenější a hezčí. Jinak budete s temně orámovanýma očima připomínat mladistvou vyznavačku stylu emo.

Jak na samotnou aplikaci? Základní krok tvoří použití báze. Linka se vám jednak nebude slévat a bude se vám i mnohem lépe pracovat. Jemně napněte oční víčko. Pokud nemáte ještě líčení dostatečně „v ruce“, začněte linku tvořit s podepřenou rukou.

Postupujte od poloviny oka směrem k vnějšímu koutku. Poté dokreslete druhou polovinu linky ve směru od vnitřního koutku ke středu. Snažte se držet fix nebo štěteček vždy co nejblíže k řasám. Jakmile získáte cvik, zvládnete linky i jedním tahem. Pak je nejlepší postupovat od vnějšího koutku.