Krása a módaVlasy

Přípravky na obnovu růstu vlasů: jaké zvolit v roce 2024

Přípravky na obnovu růstu vlasů: jaké zvolit v roce 2024

Ať už máte za sebou období plné stresu, hormonální nerovnováhy nebo za vašimi problémy s vlasy stojí cokoli jiného, patrně přemýšlíte, jak růst vašich vlasů co nejúčinněji podpořit. A máte štěstí, protože na trhu je celá řada různých přípravků na obnovu růstu vlasů. Mnoho z nich je velmi efektivní a má prokazatelné účinky.

  • Zeptejte se svého lékárníka
  • Přípravky na obnovu růstu vlasů najdete i v drogérii
  • Zkuste babské rady a dejte šanci přírodě

Pro pomoc zajděte do lékárny či drogérie

Téměř v každé lékárně seženete přípravky, které mají za cíl růst vašich vlasů podpořit. Zeptejte se svého lékárníka například na přípravek Biotin, zkusit můžete i Fortesil nebo oblíbený Donna Hair Forte. Pomůžou vám ale v podstatě jakékoli vitamíny na vlasy a nehty, které obsahují Biotin, vitamín C, vitamín E nebo kolagen.

Pokud nechcete užívat žádné přípravky vnitřně, dejte šanci i speciálním šamponům a sprejům na vlasovou pokožku. Osvědčené produkty nabízí Plantur 39, výborně také funguje SOS sprej od značky BIONE nebo kofeinový šampon od Alpecinu.

Vyzkoušejte prověřené babské rady: sáhněte po přírodní pomoci

Nechcete-li užívat žádné průmyslově vyrobené přípravky, musíte vyzkoušet domácí masku ze žloutků. Růst vlasů také výborně posiluje rozmarýn. Konkrétně rozmarýnový olej je ideální k masáži vlasové pokožky, protože při použití dvakrát týdně stimuluje vlasové kořínky, z nichž potom vyrůstají nové vlasy.

Shrnutí

Možností, jak účinně podpořit růst svých vlasů, existuje spousta. Na trhu však není nic, co by univerzálně fungovalo na všechno, a proto musíte zkoušet. Vyberte si jeden či dva přípravky na obnovu růstu vlasů, a ty zařaďte do své rutiny. Vyhněte se ale jejich přehnanému kombinování, protože jen tak zjistíte, co vám skutečně funguje.