Další

Jak vytvořit květinovou stěnu: 4 variace květinového ráje

Jak vytvořit květinovou stěnu: 4 variace květinového ráje

Vytvoření květinové stěny není zas až tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud jste i vy někdy chtěli mít květinový vchod do domu, nebo byste rádi květinovou stěnu přímo doma, jste v tomto příspěvku na správné adrese. Pojďme se tedy podívat, jaké máme možnosti a co je zrovna v kurzu.

Květinový vchod

Vchodové dveře jsou to první, co vaši návštěvníci uvidí, když přijdou k vám. Krom květin na obou stranách kolem dveří, by nad dveřmi mohla viset nějaká ta popínavá rostlina, tak jako je na fotce níže. Rázem by vchod vypadal, jako průchod do květinového světa.

Truhlíkový ráj

Do truhlíků se da vysadit téměř cokoliv a co víc, kvítka v truhlíku vypadají krásně. Takové květiny se většinou dávají do oken, ale pokud namontujeme na zeď stojánky, můžeme tím rozzářit nejen venkovní fasádu či verandu, ale i zdi přímo doma. Nejen že to bude vypadat dobře, místnost i krásně provoní.

Poličková stěna

Jde o velmi podobný systém jeko u truhlíků s tím rozdílem, že závěsné laťky do kterých se namontují jednotlivé květináče, je výrobek ryze do interiéru. Venku by totiž laťky nemusely vydržet a květinová stěna by se mohla rozpadnout. Pochopitelně můžete různě po stěně namontovat i klasické poličky na které postavíte jednotlivé květináče s rostlinkami.

Nebo to nechat profesionálům?

Pokud se necítíte na to pouštět se do takových projektů sami, nechte to na odbornících. A nemusíte se ani bát, že by se vám výsledek nelíbil. Jejich služby jsou tu pro vás, takže vás rádi vyslyší a najdete společnou řeč i vizi. Naopak si myslím, že výsledkem budete mile překvapeni. Pokud však nechcete utrácet peníze, dejte doma hlavy dohromady. Nemusíte se ani bát mít rozpínavou květinu v obýváku. Naopak by to mohlo vypadat hezky a být originální.