Krása a módaVlasy

Poloviční drdol: ideální kompromis mezi rozpuštěnými a staženými vlasy

Poloviční drdol: ideální kompromis mezi rozpuštěnými a staženými vlasy

Stejně jako ve známé pohádce o Královně Koloběžce i my v reálném životě občas potřebujeme nějaké ty kompromisy. A poloviční drdol je nádherným kompromisem mezi rozpuštěnými vlasy a drdolem. Kombinuje totiž krásu dlouhých prostých vlasů a praktičnost drdolu.

Výhody polovičního drdolu

  • Oproti rozpuštěným vlasům působí slavnostněji
  • Lze jej doplnit o různé vlasové doplňky
  • Nevypadá nijak upjatě

Poloviční drdol má celou řadu výhod. Ve srovnání v rozpuštěný vlasy působí o mnoho slavnostněji, a to zejména v tom případě, že jej doplníte o různé vhodné vlasové doplňky jako jsou spony, čelenky nebo věnečky. Navíc na některé lidi mohou drdoly působit zbytečně upjatě. Poloviční drdol však tento efekt nemá. Ba právě naopak! Poloviční drdoly jsou spojené s uvolněným a boho stylem.

Jak na poloviční drdol

Postup, jak poloviční drdol vytvořit je velice jednoduchý. Stačí když si své vlasy připravíte. Nejvhodnější je použít kulmu nebo natáčky, v zásadě však nejsou vlny nutné. Finální účes však vypadá na navlněných vlasech z pravidla lépe.

Jakmile máte vlasy natočené, oddělte jejich vrchní část. Dejte si hlavně pozor, aby vám jich nezůstalo volných příliš málo. Ideální poměr je cca dvě třetiny volné a s jednou třetinou vytvořit drdol.

Konkrétní postup při vytváření drdolu je pouze na vás. Nejjednodušší je vlasy stočit a zajistit pinetkami. Můžete však vlasy na temeni hlavy ještě rozdělit do dvě části podél pěšinky a vytvořit dva malé drdůlky.

Do výsledného účesu můžete přidat vhodné vlasové doplňky, a vykouzlit tak krásný, slavností a přitom velmi jednoduchý účes.

Tip!

Zkuste vlasy do drdolu nejprve zaplést do copánku a až ten zatočit a sepnout pinetkami. Kromě toho, že tento účes vypadá o něco uhlazeněji, má i výhodou lepší výdrže.