Krása

5 nejlepších tipů na ukládání a organizaci šperků

5 nejlepších tipů na ukládání a organizaci šperků

Šperky se vám doma hromadí, náušnice přibývají geometrickou řadou, náhrdelníky se vám neustále zaplétají jeden do druhého. Marně si lámete hlavu, co s tím. Poradíme vám, jak nejlépe zorganizovat své šperky. Tady je pět našich tipů.

Prostorný box se spoustou přihrádek

Pořiďte si šperkovnici s několika patry, box se spoustou malých přihrádek nebo cokoliv jiného, kde je nejen hodně prostoru, ale kde je prostor i dobře členěn. Do těchto krabiček můžete uložit nejen prstýnky, ale i náušnice nebo náramky. Pamatujte, že řetízky a náhrdelníky je vždy lepší někam zavěsit.

Talířek na oblíbené šperky

Šperky které nosíte denně nebo hodně často, mějte vždy při ruce. Neodkládejte je však jen tak na stolek, mohly by spadnout a ztratit se. Ideální je malý designový talířek nebo tácek, který položíte na svůj kosmetický stolek nebo do koupelny.

Náhrdelníky na zdi

Náhrdelníky a řetízky pověste buď na zeď na háčky nebo zkuste najít nějaké podobné řešení. Pozor, věšte jednotlivé kousky dostatečně daleko od sebe, aby se vám nezamotávaly.

DIY šperkovnice

Pokud máte dostatek odvahy, talentu a volného času, můžete si vyrobit vlastní šperkovnici. Milovnice přírodních materiálů mohou své šperky zavěsit například na větev, hezké a praktické držáky na šperky pak lze vyrobit i z drátků apod. Použít můžete i rám od obrazu, natáhnout do něj pár provázků a na ty zavěsit svou sbírku náušnic.

Minimalistické řešení

Nenosíte šperky a máte opravdu jen pár kousků? Pak vám stačí jedna krabička. Do té pohodlně všechny své poklady uložíte. Jsou-li vaše šperky dražší a odkládáte-li je často, zvažte, zda si nepořídit i malý trezor.