Krása a móda

Perleťové nehty: svěží variace na světlou klasiku

Perleťové nehty: svěží variace na světlou klasiku

Perleťové nehty v současnosti získávají na stále větší oblibě a není se čemu divit. Jedná se totiž o neokoukanou barvu, která však nepůsobí na první pohled nijak zvlášť nápadně.

Pro koho jsou perleťové nehty vhodné

Perleťové nehty jsou stejně jako bílé o mnoho světlejší než naše přirozené, a proto najdou nejlepší uplatnění v létě. Trend posledních let ukazuje, že se čistě bílá barva stává stále oblíbenější volbou na dovolené. A je to zcela pochopitelné. V kombinaci s opálenou pokožkou světlá manikúra nádherně vynikne.

Pokud tedy patříte spíše mezi bledulky, perleťové nehty patrně nebudou právě pro vás. Jejich velmi studený tón y totiž mohl v kombinaci s vaší pletí působit poněkud nepřirozeně. Nemusíte kvůli nehtům hned chodit do solárka. Počkejte raději na léto. I velmi lehká změna tónu pleti pomůže.

Jaký lak či gel lak

Preferujete-li klasický lak, sáhněte po značce Gabriella Salvete a jejich odstínu 37 Lemonade nebo vyzkoušejte elektrizující odstín 719 Mermaid Fin od značky Rimmel London.

Krásný odstín nabízí také značka NANI nails, která vyrábí také gel laky pro domácí použití. Proto pokud si děláte manikúru pomocí UV či LED lampy, zvolte jejich odstíny Beautiful Pearl, který je téměř stříbrný, nebo skutečně nádherný Sweet Pink Glitter.

Pokud si na perleťovou manikúru netroufáte samy, obraťte se na svou nehtařku. Mezi jejími barvami jistě najdete i nějakou tu perleťovou.

Postup je snadný

Postup u perleťové manikúry je na vlas stejný jako u jakékoli jiné barvy. Výsledný efekt obstará lak a vy jej musíte pouze nanést na nehty stejným způsobem, jakým jste zvyklé. Jen u gel laku si dejte pozor na výběr vhodného top coatu. Určitě se vyvarujte všem, které nabízí nějaké efekty. Například matný efekt v kombinaci s perleťovou barvou nepůsobí nijak dobře.