Krása

Mikádo ve tvaru podkovy v roce 2024: Nosíte a znáte ho?

Mikádo ve tvaru podkovy v roce 2024: Nosíte a znáte ho?

Oblíbený střih mikáda do tzv. podkovy nosí řada žen. Jak vlastně vypadá, pro koho se hodí a jaké má přednosti?

Co je to mikádo do podkovy

Takzvaná podkova se stala doslova symbolem druhé dekády 21. století. Současně šlo o trend, kterému se podařilo plně prosadit. Mikádo ve tvaru podkovy se hojně nosilo mezi celebritami na červeném koberci a po jejich vzoru pak s fotografií oblíbené hvězdy zamířila do kadeřnictví i nejedna běžná žena.

Podstatou účesu, kterému se jednoduše říká podkova, je to, že je v zadní části zkrácený, zatímco vepředu jsou vlasy ponechány delší.

V angličtině se tento účes nazývá „inverted bob“, tedy vlastně doslova „převrácené mikádo“. A pozor, kadeřnická terminologie zná i tzv. „graduated bob“ neboli „stupňovaný bob“. Oba účesy jsou totožné.

Jak vypadá základní střih a jaké má varianty

Toto mikádo se stříhá tak, že v zadních partiích vytvoří vrstvy a mírně zakřivené linie se táhnou v účesu směrem dopředu. Přední prameny můžete dokonce nechat i v delší délce až na ramena. Tím dosáhnete mimořádně dramatického efektu.

Nejprve je nutné si ujasnit, které varianty existují. Mikádo střižené do podkovy je podobně variabilní jako jeho rovný „sourozenec“. Účes se dá tak pojmout velmi různorodě a přizpůsobit vašemu vkusu.

Vyzkoušet můžete například:

  • krátká podkova
  • dlouhá podkova
  • podkova s ofinou

Lze ale říci, že pokud vám skutečně záleží na efektním asymetrickém tvaru tohoto stylingu, je možno nejspíše doporučit krátkou verzi střiženou na rovných vlasech. V dlouhé verzi tolik nevynikne a klasický tvar poněkud zaniká i ve vlnitých kadeřích.

Jaké výhody má mikádo ve tvaru podkovy

Klíčovou výhodou této úpravy je to, že mikádo je velice variabilní střih. V závislosti na způsobu, jaký jej upravíte, může vašim kadeřím dodat objem a celkově dimenzi.

Zvládnete s ním také vykreslit dokonalý geometrický tvar své tváře. V případě potřeby umí tento styling prodloužit nebo rozšířit váš obličej nebo jednoduše upozornit na ty rysy, které si přejete zvýraznit.