KrásaPleť

Pleťová rutina v boji proti stárnutí: Vyzkoušejte tohle!

Pleťová rutina v boji proti stárnutí: Vyzkoušejte tohle!

Roky plynou a mnohdy si uvědomíme příliš pozdě, že jsme se o svou pleť měli starat již dříve. Jakmile se totiž objeví první hluboké vrásky, čeká nás více práce s tím, abychom pokožce vrátili pružnost a mladistvý vzhled. Proto byste měli začít s pleťovou rutinou, která vám zajistí hladkou a mladistvou pokožku. Vyzkoušejte následující kroky, dodržte je co nejdéle a těšte se na zářivou pleť, se kterou stárnutí nebude mít šanci!

Ráno dělá den

… a také pleť. Jakmile se probudíte z prospané noci, pravděpodobně si myslíte, že je vaše pleť čistá a připravená na váš obvyklý make-up. Avšak to je chyba. Proč?

Když v noci spíte, vaše pokožka žije. Kdybyste si na svůj polštář posvítili mikroskopem, zjistili byste, že na něm leží během spánku nejen váš obličej, ale také spoustu odumřelých kožních buněk. Právě proto je ranní čištění pleti velmi důležité. Jak tedy na to?

 1. Ze všeho nejdříve vaši pleť vyčistěte pomocí pěny nebo gelu.
 2. Jemně si obličej masírujte krouživými pohyby a poté čistící přípravek smyjte vlažnou vodou.
 3. Naneste pečující denní krém a jemně pomocí konečků prstů jej vmasírujte do pokožky.
 4. Na závěr už můžete začít s obvyklým make-up pro běžné denní nošení, vaše pleť je nyní totiž kompletně chráněna proti vnějším vlivům prostředí i stárnutí.

Večer si zasloužíte relax

Po náročném a dlouhém dni si potřebujete odpočinout nejen vy, ale také vaše pleť. Dopřejte tedy sobě i své pokožce patřičnou relaxaci, aby se vám odměnila svou mladostí a pružností. Jak na to?

 1. Pleť důkladně odličte. Oční okolí pomocí odličovače určeným speciálně pro tuto oblast. Nezapomínejte na to, že nejdříve se vrásky tvoří právě kolem očí, kde je zároveň pokožka nejtenčí, proto vždy dbejte na důkladné odlíčení očního okolí i řas.
 2. Po odlíčení můžete ještě pleť dočistit gelem nebo pěnou.
 3. Aplikujte sérum na pleť, doporučujeme vybrat to, které obsahuje kyselinou hyaluronovou.
 4. Následně pleť jemně promasírujte konečky prstů a při tom aplikujte noční krém.

Další tipy, které vám pomohou proti stárnutí pleti:

 • Nikdy váš obličej obličej nemyjte příliš horkou vodou. 
 • Vždy si na obličej sahejte pouze čistýma rukama.
 • Krémy a make-up na pokožku nanášejte konečky prstů, na pleť netlačte.
 • Používejte zvlášť ručník na obličej.
 • Nikdy nechoďte spát neodlíčená.
 • Příliš netlačte při odličování na okolí očí.
 • Nezapomeňte dodržovat pitný režim – čistá voda během dne pomáhá hydratovat vaši pleť a tím ji udržovat mladistvější a zdravější.