Vlasy

Platinová barva na vlasy: komu sluší a jak postupovat při odbarvení?

Platinová barva na vlasy: komu sluší a jak postupovat při odbarvení?

Platinová barva vlasů je stále velmi módní. Toužíte po ní i vy? Co vás v takovém případě čeká?

Co je platinová blond a komu sluší

Platinová blond je blond, která neobsahuje žádný žlutý podtón. Označit bychom nádech této barvy mohli jako perleťový, stříbrný či popelavý.

Platina je tak vždy studená a jako taková lichotí ženám tzv. studeného typu. Ten se typicky vyznačuje:

    • narůžovělým až popelavým nádechem pleti

    • modrýma nebo zelenýma očima

Obecně se tak tímto termínem označuje vůbec nejsvětlejší blond odstín. Tato barva ale může být světlejší i tmavší, lze ji tak do určité míry přizpůsobit jak individuálním preferencím nositelky, tak i odstínu pokožky. Pozor, pokud se velmi snadno opalujete, platinová blond pro vás nebude vhodná.

A ještě jedno úskalí platina má: Světlejší odstíny sice obecně omlazují, ovšem pozor, tento tón blond pro vás úplně vhodný být nemusí, pokud vám není už nějakou chvíli dvacet. Na pozadí velmi světlých vlasů se pokožka zdá být bledá a ve vyšším věku až jakoby nezdravě matná.

Jak na odbarvení na platinovou blond

Asi nejjednodušší výchozí pozici pro získání tohoto odstínu mají majitelky popelavě plavých vlasů. Naopak těmi s tmavě hnědými, či dokonce černými bude poměrně těžké „pořízení“. Určitě byste vysněnou proměnu v plavovlásku v takovém případě neměla zkoušet doma, pokud nechcete skončit se skvrnitou hřívou nebo prameny spálenými peroxidem.

Ostatně zdravé vlasy jsou absolutní podmínkou pro tento vlasový experiment. Poškozené a vyčerpané kadeře prakticky neumožní žádaného výsledku dosáhnout. Navíc jim použití peroxidu ani trochu neprospěje. Náchylné na další poškození jsou i prameny již odbarvované a také ty, které jsou od přírody jemné.

Obecně náročnější je stahování navrstveného pigmentu v barvených vlasech. Ani u těch přírodních není ostatně platina otázkou okamžiku. Celý proces odbarvování trvá řádově několik hodin.

Úspěšným odbarvením navíc celá „mise“ ani zdaleka nekončí. O blond je navíc nezbytné se doma řádně starat. Aby se neobjevily nežádoucí zlaté odlesky, je důležité používat vhodné produkty s obsahem studených pigmentů. Navíc kadeřníci doporučují v takových případech sáhnout i po kosmetice, která vlasy vyživí.