Vlasy

Černo modrá barva na vlasy: Jak ji nosit a jaké má výhody 2024?

Černo modrá barva na vlasy: Jak ji nosit a jaké má výhody 2024?

Černá barva vlasů je vysoce intenzivní a tajuplná. Komu sluší namodralé odlesky a proč byste si právě tuto barvu vlasů měla vybrat? Má i nějaké nevýhody?

Jak nosit černo modrou

Velmi vzácně se vyskytuje tento odstín dokonce i v přirozené podobě. Někteří lidé skutečně mohou mít ve svých kadeřích jemný modrý nádech i bez zásahu kadeřníka. Ti, kteří však od přírody takové štěstí nemají, mají možnost si vyzkoušet barvu na vlasy.

Modročerné vlasy mohou mít mnoho podob a prakticky tak mohou působit, jako byste se s podobným odstínem narodila, ačkoli vám k němu pomohla kadeřnice. Běžně v drogerii pořídíte krabičku s modročernou barvou, obarvit se ta v zásadě zvládnete i sama.

Některé černovlásky sahají i po modrých odlescích vytvořených formou různých technik, jako je:

  • melírování
  • balayage
  • ombré

Ty mohou na vašich kadeřích vytvořit přirozenější efekt než barva aplikovaná plošně. Některé nositelky navíc volí i opačnou strategii, tedy modrý základ s jemným černým podtónem. Takové pojetí je naopak odvážnější a extravagantnější.

Jaké jsou výhody a nevýhody černo modré barvy vlasů

Výhodou modročerné je hlavně to, že se jedná o barvu, která může působit poměrně decentně, ale umí se také náležitě rozzářit.

Modročerné kadeře taktéž sluší všem odstínům pokožky. Lze je snadno přizpůsobit, modrá se může pohybovat ve velmi širokém spektru od temné královské modři až po tyrkysovou. Šikovný kadeřník umí dokonce i vkusně tón v tónu zkombinovat hned několik odstínů. Pokud potřebujete celý styling posunout k neutrálnímu vyznění, vsaďte na fialovou.

Mějte na paměti to, že abyste byla schopna dosáhnout lesklé a zářivé barvy, může být nutné, abyste nejprve podstoupila zesvětlení svých kadeří. To se vás týká, jste-li tmavovlasá.

Počítejte také s tím, že modročerný odstín také ochotně bledne. Zejména nadměrné mytí způsobí, že krásný odstín z vlasů vymizí poměrně rychle. Sahejte tak po šamponu maximálně 2x týdně. Připravte se také na to, že do své kosmetické rutiny budete muset navíc zařadit i speciální přípravky na barvené vlasy.