Vlasy

Karamelová medová barva vlasů: jak ji získat v roce 2024?

Karamelová medová barva vlasů: jak ji získat v roce 2024?

Blondýnky kupují silver šampony, brunetky zase v drogeriích usilovně hledají krabičky se studenou hnědou. Jsou teplé odstíny na ústupu? Komu vlastně sluší karamelové a medové tóny?

Karamelová, medová, jaké jsou rozdíly?

Nejprve je nutné si ujasnit pojmy. Jaký je rozdíl mezi karamelovou a medovou barvou? V obou případech se jedná o teplé odstíny, které budou ladit se stejným podtónem pokožky. Tu vlastní dva typy žen:

  • zástupkyně podzimního typu
  • majitelky jarního typu

Karamel je sytý, teplý a hedvábně jemný. Tento odstín se nachází na tmavším konci spektra blond vlasů a hraničí se světle zlatým bronzovým odstínem, který doslova překypuje leskem intenzivně odrážejícím světlo.

Někteří si karamelovou blond také pletou s medovou blond nebo efektním mixem bronde ve stylu Jennifer Lopez. Karamelová je ale z podstaty hlubší než medová blond a světlejší než typická brode barva, která působí až plážovým dojmem.

Celkový vzhled pak ovlivní i následná úprava. Velmi dobře tato barva vynikne především v měkkých vlnách.

Jak vytvořit karamelové tóny

To znamená, že pokud tento vzhled tvoříme na hnědé základové barvě, bude nutné pro jeho doladění využít výraznější prosvětlení s pomocí blond odlesků, abychom docílili správné úrovně světlosti.

Ideální je pro dosažení podobného odstínu hlavně technika balayage, která umožňuje ve vlasech vytvořit vyvážený mix blond a tmavších tónů. Zesvětlení by totiž u brunetek na druhou stranu nemělo být příliš výrazné, počítejte s tím, že svou základní barvu nebudete v tomto případě přetvářet zcela a sexy blondýnou se jednoduše nestanete.

Světlým typům s blond kadeřemi naopak prospějí tzv. lowlights, což je technika melírování, která využívá jemné náznaky tmavšího tónu. Stejně tak by světlovlásky měly vsadit na zlatavý přeliv.

Měla byste si tedy na samém počátku ujasnit, jak by měl požadovaný výsledek na vašich vlasech vypadat. Ideální je, pokud si do kadeřnictví přinesete inspirační obrázky a kadeřníkovi svou představu přímo ukážete.