KrásaVlasy

Péče o vlasy ve středním věku: Jak udržet vlasy zdravé a silné

Péče o vlasy ve středním věku: Jak udržet vlasy zdravé a silné

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, ale i muže. Aby byly zdravé a silné, je potřeba o ně pečovat i ve středním věku. Co je pro zdraví a sílu vlasů nejdůležitější?

1. Přehodnoťte způsoby, jakými si vlasy upravujete

Styling vlasů je jedna věc, jejich pevnost a zdraví věc druhá. Ne vždy jdou tyto dvě věci dohromady, a to zejména, tehdy, pokud je žehlení vlasů nebo kulmování vaší každodenní rutinou. Ačkoliv dnes existují osvědčené přípravky, které vlas chrání před vysokou teplotou, taková častá úprava vlasům bezesporu škodí.

Stejně tak i časté barvení (o to víc barvení nekvalitní barvou a nevhodným postupem), časté lakování vlasů a jiný vlasový styling, který dává vlasům zabrat. Jenže co s tím? Někdy stačí tyto zajeté návyky pouze přehodnotit. Nestačilo by vlasy ihned po umytí vyfénovat přes kulatý hřeben namísto jejich žehlení? Nejsou natáčky na noc vhodnější než teplá kulma? Někdy vám s úpravou neposedných vlasů může pomoct kadeřník, který vám prozradí fígle na jejich jednodušší úpravu.

2. Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou

Největší hřích, který můžete na svých vlasech vykonat, je ten, že půjdete spát s mokrou hlavou. Vlas, který před spánkem nevysušíte, se neuzavře a potom působí rozcuchaným neuhlazeným dojmem, jsou tak zvaně krepaté. Zabrat dostává i pokožka hlavy, která se pod mokrými vlasy snadno zapaří a pak je méně odolná. Svědí a mohou se tvořit lupy.

3. Používejte kondicionér a masky, které vlas vyživí zvenku

Základem péče pro zdravé a silné vlasy jsou vhodné přípravky bez silikonů, které ale z vlasů vždy pečlivě opláchněte. Po umytí vlasů nikdy nezapomínejte na kondicionér. Díky němu se vlasy nejen lépe rozčesávají, nýbrž se vlasová struktura uzavře a působí uhlazeně.

4. Vyživte vlasy zevnitř vhodnými vitamíny

Vlasům prospěje, když do jídelníčku zařadíte vitamíny a minerály, které jim dodají sílu a lesk. Mezi ně bezesporu patří vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu, který je nutný pro silné vlasy. Dále je to antioxidačně působící vitamín E, vitamíny skupiny B, minerál zinek, selen, biotin, křemík nebo síra.

5. Dodržujte pitný režim

Jak souvisí pitný režim s krásou vašich vlasů? Hodně! Vlasy, které nemají dostatečnou hydrataci, se častěji lámou, jsou náchylnější na třepení, chybí jim vlhkost a s ní i potřebná pružnost.

6. Pečujte o pokožku hlavy

Vlasy budou krásné a silné, když bude v kondici pokožka hlavy. Té mohou prospět masáže, které stimulují krevní oběh a podpoří růst vlasových kořínků. Masáž hlavy nabízí i řada kadeřnictví. Tak proč toho nevyužít?