Krása a módaVlasy

Jak šetrně zesvětlit vlasy: 4 tipy pro světlé a pro tmavé vlasy

Jak šetrně zesvětlit vlasy: 4 tipy pro světlé a pro tmavé vlasy

Nejšetrnější metodou na zesvětlení vlasů je ta, při které není používána žádná chemie. Zesvětlení vlasů sice není tak markantní jako u chemických procesů, ale vlasy lze zesvětlit za pomoci přírodních produktů. Pojďme si představit, které to jsou.

  • Kyselina citronová
  • Slaná voda a slunce
  • Jablečný ocet
  • Tmavé vlasy

Kyselina citronová

Kyselina citronová obsahuje vitamin C, který má pro vlasy zesvětlující účinky. Rozpusťte lžičku kyseliny citronové ve vodě a tento roztok nastříkejte rozprašovačem na vlasy. Nechte působit přibližně 60 minut a poté umyjte vodou.

Slaná voda a slunce

Pokud máte odbarvované vlasy na světlý odstín blond, ale světlá stále není dostatečně světlá, zkuste využít účinků slané vody. Nastříkejte roztok mořské soli a vody na vlasy a běžte na procházku. Sluneční paprsky mají schopnost vlasy zesvětlit a slaná voda tento účinek maximalizuje.

Jablečný ocet

Tohle je naprostá klasika nejen při čištění vlasů, takže pak budou světlejší. Navíc při opakovaném působení přibližně 2x týdně vám nehrozí vysušení, protože jablečný ocet není tak koncentrovaný jako například kyselina citronová.

Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:6 a naneste na vlasy. Nechte působit 20 minut a pak umyjte.

Máte tmavé vlasy?

Výše uvedené metody budou fungovat na středně světlé a přirozené světlé vlasy. To se ovšem nedá říct o tmavých odstínech vlasů. I když budete muset sáhnout po chemickém odbarvovači, neznamená to, že si vlasy musíte zničit. Stačí jen dodržet pár základních bezpečnostních pravidel:

  1. Vlasy hydratujte před i po každém odbarvování.
  2. Nenechte odbarvovač působit příliš dlouho.
  3. Používejte odbarvovače s nižšími hodnotami vývojky, např. 20.
  4. Pokud vlasy odbarvujte z velmi tmavého odstínu na velmi světlý, odbarvujte vlasy postupně a dělejte alespoň 14denní rozestupy.