Recenze

Parfémy z Lidlu: Propadák, nebo zázrak?

Parfémy z Lidlu: Propadák, nebo zázrak?

Exkluzivní parfémy mohou stát mnoho tisíc, přesto na ně někteří nedají dopustit. Existují signifikantní vůně, které znalci poznají snadno. Ne každý si ale může dovolit pořídit drahý kvalitní parfém. Najde se i mnoho těch, kteří cenu za parfém zkrátka jen zaplatit nechtějí. A právě na ty cílí firmy, které vyrábí levné neznačkové verze známých parfémů. Lidl je překvapivě jednou z nich. Ačkoli se k tomu veřejně nehlásí, parfémy z Lidlu připadají zákazníkům velmi povědomé jako voňavky známé po celém světě.

Parfémy z Lidlu

Například Parfém Madame Glamour Suddenly je považován za napodobeninu vůně od značky Chanel Coco Mademoiselle. Ve slepém testu dokonce uživatelky tuto vůni označily za lepší než originál. Oproti Coco Mademoiselle je flakónek Suddenly nevýrazný a obyčejný. Vůně se nijak nerozvíjí, ale zůstává stejná. Výdrž je průměrná, nelze jí však nic zásadního vytknout.

Jiný parfém z Lidlu Lovely lidé znalí světa parfémů přirovnávají k J´Adore od značky Dior. A „kopie“ to je věru dokonalá. Na první „čuchnutí“ téměř nepoznáte rozdíl. Po čase se sice obě vůně začnou poněkud lišit, pokud však vezmete do úvahy cenu Lovely, stále zde máme skvělý poměr cena vs. kvalita.

Stojí za to?

A právě na tomto principu stojí většina Lidl parfémů. Parfémy z Lidlu nejsou dokonalé, jejich kvalita však převyšuje značně příznivou cenu. Nemusíte se tedy bát investovat těch pár korun, protože na oplátku dostanete mnohem lepší výsledek. Abychom tedy odpověděli na původní otázku: „Ano, parfémy z Lidlu za to rozhodně stojí.“

Je však potřeba zvážit i morální hledisko. Lidl sice nepatří k těm firmám, které bezostyšně parazitují na známých značkách, jelikož si podobnost mezi jeho parfémy a slavnějšími variantami našli spíš sami zákazníci. Stále jde ale de facto o kopii originálu.