Vlasy

Ofina v roce 2024: ano, nebo ne?

Ofina v roce 2024: ano, nebo ne?

Ofina je perfektní způsob, jak oživit účes. Mnohé dámy ale váhají: Bude mi ofina slušet? Co byste si měla uvědomit, než se skutečně dáte ostříhat?

Ofina ano, nebo ne?

Ofina je ideální pro nepříliš dramatickou změnu účesu. Umí váš vzhled osvěžit a pokud se vám nebude líbit, odrůstat bude relativně krátce, přibližně několik týdnů.

Její efekt je přitom úžasný, ofiny jsou totiž velmi variabilní. Ustřižení ofiny vám dodá sofistikovaný francouzský šarm, promění vás ve svůdnou koketu, dodá rozverný půvab nebo v okamžiku vykouzlí look retro krásky.

Ofina sluší prakticky každé ženě. Ovšem ne každá se musí hodit přímo k vašemu tvaru obličeje. Zejména husté provedení nebývá pro každou ženu vyloženě lichotivé. Kromě tvaru tváře by měl stylista předtím, než se chopí nůžek, v potaz vzít i typ vlasů.

Který typ ofiny si vybrat podle tvaru obličeje?

Podle tváře lze rozlišit obličej:

  • kulatý
  • oválný
  • hranatý
  • trojúhelníkový

Kulatý obličej

Kulatý obličej je stejně dlouhý jako široký a na pohled působí jemně. Směrem k žádoucímu oválnému tvaru jej posune šikmá ofina, která může být kratší i prodloužená až do patky. Slušet vám bude i klasická tupě střižená ofina, která je hustá. Lichotivá může pro vás být i delší ofina typu záclonka, ovšem pozor, v krátké verzi na baculatost spíše upozorňuje.

Oválný obličej

Oválný obličej se považuje za ideální, protože vykazuje žádoucí symetrii. Slušet vám tak bude jednak klasická hustá ofina v tupém střihu, ale i její krátká varianta, která končí v polovině čela. Můžete si dokonce dovolit i nápadité experimenty, jako je ofina zastižená do trojúhelníku, kterou na přelomu milénia nosila Natalia Oreiro.

Hranatý obličej

Pro tento obličej je především charakteristická výrazná linie brady a čelisti. Krásně zjemňují tento typ obličeje především lehce zvlněné ofiny sčesané na bok. Dlouhé ofiny, které končí v linii obočí, jsou vhodné hlavně pro majitelky vyššího čela. Do určité míry „rozbít“ příliš hrubé rysy vám pomůže i asymetrická ofina.

Trojúhelníkový obličej

Majitelky tohoto obličeje mívají širší čelo, a naopak úzkou bradu. Pro trojúhelníkový obličej je vhodná šikmá ofina rozdělena do dvou částí s asymetrickým rozčleněním. Slušivé jsou pro tento tvar hlavně stupňovitě sestříhané delší ofiny, které jsou prostříhané. Vždy by jednoznačně měly působit jemně a vzdušně.