Krása

10 barev, se kterými vaše nehty v zimě zazáří

10 barev, se kterými vaše nehty v zimě zazáří

Slaďte si manikúru nejen se svým outfitem, ale i s ročním obdobím, nejdůležitější je správná volba odstínu. K zimním měsícům se hodí hlavně ty barvy, které jsou studené jako počasí za oknem. Matné, lesklé, sofistikované nebo celé třpytivé? Toto je 10 barev, se kterými vaše nehty v zimě zazáří.

#1 Průhledný lak

S přirozeným upraveným vzhledem nehtů nikdy nešlápnete vedle. Bezbarvý lak jim dodá lesk a zimní slunce potřebný třpyt.

#2 Stříbrná

Chladná stříbrná se v zimě na nehtech třpytí jako sníh, na který svítí slunce. Nešlápnete vedle ani s odstíny šedé, ať už třeba s třpytkami v podobě sněhových vloček, nebo bez nich. 

#3 Černá 

Černá barva během bílé zimy vytvoří hezký kontrast. V sytém provedení ale může působit příliš smutečně, zkombinujte ji se zlatou nebo bílou barvou, zalakujte třpytivým nebo matným lakem. Nebojte se nehty dále ozvláštnit vločkami nebo jinými vánočními motivy.

#4 Bílá

Jednoduchá bílá, čistá a chladná barva, dokáže v zimě na nehtech vyniknout hlavně v kombinaci s tmavým oblečením. Navodí však také zimní atmosféru v případě, že zrovna nenapadl sníh. 

#5 Hnědá

Hnědá patří k teplým barvám podzimu, ale vynikne i o chladivých zimních večerech. Sytě hnědý lak s matným povrchem udělá z vašich nehtů nadčasovou ozdobu.

#6 Tmavě červená

Klasika v podobě tmavě červené barvy nesmí chybět ani v zimě. Vypadá elegantně, dobře se kombinuje s oblečením a s černými doplňky působí naprosto dokonale. Chybu s ní proto neuděláte ani při slavnostní štědrovečerní večeři. 

#7 Tmavě modrá

Pro zimní období se hodí celá paleta odstínů modrých laků na nehty. Nejlepší variantou je však tmavě modrá, která v zimě krásně vynikne v kontrastu s bílým sněhem. Zkombinovat ji můžete i se třpytkami

#8 Tmavě zelená

Také zelená barva, ať už lesklá, třpytivá, či matná může v zimě ozvláštnit vaše nehty. Dejte ovšem pozor na správnou volbu odstínu, příliš křiklavá zelená je vhodná spíše pro letní období.

#9 Perleťové odstíny

V kombinaci se zimními barvami se nebojte vyzkoušet perleťové odlesky. Když je spojíte se stejně živým outfitem, prozáříte ponurá zimní rána. Alternativně můžete použít perleťové ozdoby a jako podklad zvolit svou oblíbenou barvu nebo jen průhledný lak. 

#10 Pastelové barvy – jaro volá

Také se s přelomem roku už začínáte těšit na jaro? Přivolejte si ho pastelovými barvami. Ideální volbou bude pudrově růžová, světle modrá, fialková či barva mint – mátově zelená. Nehty můžete doplnit o barevné přechody (ombré) nebo obrázky květin, které navodí tu pravou předjarní náladu.